بـه سـایـت خـودتـان خـوش آمـدیـد
بـه سـایـت خـودتـان خـوش آمـدیـد
بـه سـایـت هـوشـیـار خـوش آمــدید
بـه سـایـت خـودتـان خـوش آمـدیـد
  1. خانه
  2. طراحی سایت
  3. آموزش وردپرس
  4. آموزش نحوه لینک سازی خارجی

آموزش نحوه لینک سازی خارجی

آموزش نحوه لینک سازی خارجی
آموزش نحوه لینک سازی خارجی

در این آموزش نحوه لینک سازی خارجی را به شما یاد خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

لینک سازی خارجی چیست ؟

لینک سازی خارجی چیست؟ به لینک سازی که در خارج سایت صورت می گیرد و  لینک سازی جزء موارد مهم در سئو خارجی سایت می باشد که به کمک لینک سازی خارجی شما می توانید رتبه وبسایت خود را بهبود بخشید . شما به کمک لینک سازی خارجی می توانید برای وبسایت خود بک لینک بسازید.

یکی از دلایلی که لینک سازی در تجارت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است این است که شما در سایت های پربازدید معرفی می شوید و می توانید با کمک این معرفی بازدید بسیار زیادی دریافت کنید و سپس آنها را به مشتری تبدیل کنید.

به طور کلی اصل لینک سازی در گسترش تجارت و مشتری می باشد. باید بدانید که چند نکته در لینک سازی وجود دارد:

  1.  در سایت های معتبر و غیر اسپم لینک سازی کنید.
  2. در سایت هایی که آتوریتی بالا دارند لینک سازی کنید.
  3. در سایت هایی که موضوع کاریشان به سایت شما نزدیک است لینک بیلدینگ انجام دهید.

روش های لینک سازی خارجی طبیعی

آموزش نحوه لینک سازی خارجی

1_لینک سازی در سایت های مرتبط :

یکی از راه های گوگل برای تشخیص سایت هایی که لینک سازی خارجی انجام داده اند , لینک گرفتن از سایت هایی که در زمینه حوزه کاری شما دارند فعالیت میکنند . شما در هنگام لینک سازی خارجی باید به این نکته توجه کنید که حتما در سایت های مشابه لینک سازی کنید .

از لینک سازی در سایت های غیر مشابه خود داری کنید به عنوان مثال  اگر مشا در زمینه کسب درامد اینترنتی فعالیت میکنید به هیچ عنوان در سایت های فروش خودرو لینک سایت خود را قرار ندهید همان طور که گفتیم لینک سازی در سایت های غیر مرتبط باعث میشود الگوریتم پنگوئن به شما شک کند و شما را در ان کلمه پنالتی کند .

2_لینک سازی در وبسایت های زبان مرتبط :

وبسایت ها در هر کشور با توجه به زبان ان کشور بارگذاری می شوند . در لینک سازی خارجی به این نکته توجه کنید که حتما بیشتر در وبسایت هایی که به زبان سایت شما هستند لینک سازی کنید به عنوان مثال اگر شما یک سایت با زبان فارسی دارید باید 70 درصد بکلینک های سایت شما در سایت هایی با زبان فارسی ساخته شده باشد . البته این را بگویم اگر در وبسایت های خارجی که در حوزه شما فعالیت می کنند لینک سازی کنید، امکان پنالتی شدن وبسایت شما بسیار کاهش پیدا میکند.

3_لینک سازی خارجی در وبسایت هایی با اعتبار بالا :

یکی از ملاک های مهم در لینک سازی خارجی , باید از وبسایت هایی لینک بگیرید که دارای اعتبار بسیار بالایی هستند  هرچه اعتبار ان صفحه بیشتر باشد لینک شما تاثیر بسیار زیادی  خواهد داشت به عنوان مثال شاید در نتایج دیده باشید که وبسایتی با یک میلیون بکلینک از وبسایتی با 30 هزار بک لینک در نتایج پایین تر است . اگر شما مانند این وبسایت دوم لینک های با کیفیتی  بسازید قطعا در نتایج اول خواهید ماند  یکی از ملاک های مهم یک لینک دامین اتوریتی ان است.

4_سایت های اسپم :

یک سری وبسایت هستند که انقدر درون انها لینک سازی کرده اند که اسپم شده اند از لینک ساختن در این سایت ها کاملا خود داری کنید. این سایت ها ارزش لینک شما را کاهش می دهند. و یا اگر لینک سازی خارجی می کنید در وبسایت هایی که spam score انها زیر 4 باشد لینک خود را درون انها قرار بدهید .

برای تشخیص spam score  یک سایت می توانید از ابزار mozbar استفاده کنید . این ابزار بر روی مرورگر شما نصب می شود  و با این ابزار میتوانید میزان spam score و دامین اتوریتی و پیج اتوریتی یک صفحه را مشاهده کنید.

5_برنامه ریزی کنید :

حتما برای لینک سازی خود برنامه ریزی کنید .  و به این نکته توجه کنید که در یک روز لینک های بسیار زیادی نسازید . در لینک سازی خارجی بسیار مهم است که به شکل طبیعی رفتار کنید که الگوریتم پنگوئن به شما شک نکند. به عنوان مثال :

روزی 2 الی 3 تا بک لینک بسازید . این روش باعث می شود که گوگل به شما شک نکند . در دوره اسرار لینک سازی حرفه ای 1 شما را از 0 تا 1000 با کلیه موارد لینک سازی خارجی به صورت تخصصی و عملی اشنا کرده ایم .

6_محتوا را دست کم نگیرید :

درسته که در سئو یکی از معیار های مهم لینک سازی است اما محتوا را دست کم نگیرید. اصلی ترین و مهم ترین فاکتور سئو محتوا می باشد . بسیاری از سایت ها در کلمات سخت با محتوای حرفه ای حتی بدون یک بک لینک صفحه اول , نتیجه اول قرار دارند.

نوجه کنید که نگفتم برای سایت خود لینک سازی خارجی انجام ندهید بلکه اولویت اصلی را برای تولید محتوا بگذارید و بعد شروع به لینک سازی خارجی کنید . لینک سازی خارجی یکی از فاکتور های مهم در گوگل است .

( تولید محتوا + لینک سازی حرفه ای = خط اول از صفحه اول گوگل )

7_ریپورتاژ تهیه کنید :

برای لینک سازی خارجی بهترین حالت ان است که از سایت هایی با اعتبار بالا که ورودی بالایی دارند  ریپورتاژ تهیه کنید . ریپورتاژ در سئو اثرات بسیار مهم و مطلوبی میگذارد  و خیلی زود توی کلمات مورد نظر خودتان رشد میکنید  . پس چه بهتر است برای لینک سازی خارجی از ریپورتاژ های با کیفیت استفاده کنید .

انواع لینک سازی خارجی

آموزش نحوه لینک سازی خارجی

لینک سازی خارجی به دو نوع لینک سازی مصنوعی و لینک سازی طبیعی دسته بندی میشود .

 لینک سازی مصنوعی : همان گونه که از اسمش پیداست به لینک سازی که به صورت مصنوعی ساخته میشود را لینک سازی مصنوعی گویند .

لینک سازی طبیعی : به لینک هایی که به صورت طبیعی باشد را لینک سازی طبیعی گویند .

نتیجه گیری : همان طور که گفتیم یکی از فاکتور های مهم در سئو لینک سازی خارجی می باشد . لینک سازی خارجی باعث افزایش رتیه سایت شما می شود و محبوبیت سایت شما را در نزد گوگل افزایش می دهد. برای لینک سازی خارجی باید به یک سری نکات مهم توجه کنید تا تاثیر ان را ببینید. برای لینک سازی خارجی بهتر است از ریپورتاژ در سایت هایی با اعتبار بالا و ورودی بالا استفاده کنید. پس برای لینک سازی خارجی در سئو  وقت بگذارید و در سایت های با کیفیت لینک سازی کنید .

امیدواریم از این مقاله نهایت لذت را برده باشید.


منبع : آکادمیک


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست