بـه سـایـت هـوشـیـار خـوش آمــدید
بـه سـایـت خـودتـان خـوش آمــدید
بـه سـایـت خـودتـان خـوش آمــدید
بـه سـایـت هـوشـیـار خـوش آمــدید
بـه سـایـت هـوشـیـار خـوش آمــدید
  1. خانه
  2. آموزش کامپیوتر
  3. آموزش گذاشتن رمز روی هارد اکسترنال وسترن دیجیتال

آموزش گذاشتن رمز روی هارد اکسترنال وسترن دیجیتال (تمام مدل های مای بوک و مای پسپورت) + دانلود

آموزش گذاشتن رمز روی هارد اکسترنال وسترن دیجیتال

در آموزش گذاشتن رمز روی هارد اکسترنال وسترن دیجیتال با سایت هوشیار همراه باشید.

در دنیای امروز، هاردهای اینترنال و اکسترنال رایج‌ترین تجهیزات مورد استفاده شده توسط عموم کاربران برای ذخیره سازی اطلاعات هستند. در این میان تعداد کثیری از کاربران، جهت شخصی‌سازی و افزایش امنیت هارد مورد استفاده‌شان، از رمز عبور یا همان پسورد استفاده می‌کنند. رمز عبوری که توسط کاربر به هارد اعلام می‌گردد، در واقع کلید باز شدن یا نشدن هارد خواهد بود.

آموزش گذاشتن رمز روی هارد اکسترنال وسترن دیجیتال

به علاوه در نظر گرفتن یک پسورد برای هارد به کاربر این اطمینان را می‌بخشد که در صورت گم شدن هارد، اطلاعات ذخیره شده برروی این دستگاه خارج از دسترس دیگران خواهند ماند.

شرکت وسترن دیجیتال که بهترین شرکت در تولید هاردهای اینترنال و اکسترنال در جهان به شمار می آید، با استفاده از قابلیت پسوردگذاری نرم افزاری و سخت افزاری 256 بیتی این اطمینان را به مشتریان خود داده است که اطلاعات شان از هرگونه تهدیدات محافظت شده و غیر قابل سوءاستفاده گردد.

آموزش گذاشتن رمز روی هارد اکسترنال وسترن دیجیتال
آموزش گذاشتن رمز روی هارد اکسترنال وسترن دیجیتال

از مزایای قابلیت پسوردگذاری 256 بیتی می توان به غیرقابل هک شدن و امنیت بسیاربالای هارد اشاره کرد، در صورتی که بعد از گذاشتن رمز روی هارد اکسترنال وسترن دیجیتال آن را فراموش کنید، باید با کلیه اطلاعاتی که داخل آن دارید خداحافظی کنید و هیچ کس، حتی متخصصان نیز در این زمینه قادر به شکستن رمز یا هک پسورد آن نخواهند بود.

شاید بپرسید که چگونه نمی توان رمز فراموش شده را در هارداکسترنال بازیابی کرد، جواب این سوال این است که علاوه بر قفل نرم افزاری روی هارد روی سخت افزار نیز سیستم قفل گذاری تعبیه شده که باعث امنیت هرچه بیشتر در این زمینه می شود.

در صورت فراموشی رمز عبور، تنها چاره فرمت کامل هارد خواهد بود که مکانیسم هارد طوری عمل خواهد کرد که انگار تاکنون اطلاعاتی روی آن نوشته نشده است.پس می توان گفت که دیگر قابلیت بازیابی اطلاعات وجود نخواهد داشت.

پیشنهاد ما این است که بعد از گذاشتن رمز روی هارد، برای اطمینان بیشتر می توانید آن را در جایی یادداشت و یا ذخیره کنید.

نحوه گذاشتن پسورد در هارد اکسترنال وسترن دیجیتال

نرم افزار WD Security

نرم افزار تخصصی شرکت وسترن دیجیتال در رابطه با رمز گذاری بر روی هارد اکسترنال WD Security می باشد که برای تمامی مدل های My Book و My Passport در دو نسخه ویندوز و مک ارائه شده است. این نرم افزار با ایجاد یک قفل الکترونیکی و ایجاد لایه امنیتی سخت افزاری 256-bit از اطلاعات شما محافظت می کند. امنیت آن به صورتی است که تا زمانیکه رمز عبور را وارد نکنید ، درایو مخصوص به هارد اکسترنال شما قابل نمایش نمی باشد .

ابتدا نرم افزار مخصوص پسورد گذاری هارد اکسترنال WD Security را دانلود نمایید، و آن را روی ویندوز (7 و 8 و 8.1 و 10 و 11) نصب نمایید. بعد از نصب یک آیکون به صفحه دسکتاپ اضافه خواهد شد. (این نرم افزار آخرین نسخه رسمی شرکت وسترن دیجیتال می باشد)

پس از کلیک بر روی فایل برنامه ، پنجره ای به صورت زیر به شما نمایش داده می شود.

آموزش گذاشتن رمز روی هارد اکسترنال وسترن دیجیتال

در بخش بالایی این نرم افزار هارد اکسترنال شما نمایش داده می شود که در صورتی که چند هارد متصل باشد ، هاردی که می خواهید بر روی آن رمز بگذارید را انتخاب نمایید .

در قسمت پایین و در بخش Password رمز انتخابی خود را تایپ نمایید.

در بخش Verify Password رمز انتخابی خود را برای جلوگیری از اشتباهات سهوی، دوباره تایپ نمایید.

در بخش Password Hint می توانید متنی در رابطه با رمز انتخابی خود تایپ نمایید تا در صورت فراموشی رمز ، از طریق این متن بتوانید رمز انتخابی خود را بیاد بیاورید.

در قسمت دیگر گزینه ای با متن Enable auto unlock for this computer موجود می باشد که در صورت فعال کردن این گزینه می توانید از قابلیت غیر فعال سازی اتوماتیک قفل در اکانت کامپیوتر خود استفاده نمایید . این قابلیت فقط بر روی اکانت شخصی در کامپیوتر خودتان فعال می باشد.

در آخر با کلیک بر روی گزینه Set Password عملیات فعال سازی رمز بر روی هارد اکسترنال خود را اجرا کنید.

زمانی که عملیات رمز گذاری بر روی هارد اکسترنال را انجام دهید، برای ورود به هارد اکسترنال از شما رمز عبور خواسته می شود.

اگر سیستم کامپیوتر خود را خاموش کنید و دوباره روشن نمایید و یا به حالت Sleep رفته باشد ویا هارد خود را جدا کرده و دوباره وصل کنید ، از شما رمز عبور درخواست می شود.


نکته : برای امنیت حداکثری و حفاظت بیشتر از محتویات و اطلاعات داخلی هارد اکسترنال وسترن دیجیتال حتما از نرم افزار رمزگذاری مخصوص این شرکت (WD Security) استفاده نمایید.


تغییر رمز هارد اکسترنال توسط نرم افزار WD Security

پس از اجرای نرم افزار ، هارد اکسترنال خود را انتخاب نمایید و بر روی گزینه Change Password کلیک نمایید.

در مرحله بعدی در بخش Current Password رمز قدیم خود را وارد کنید . در قسمت بعد رمز جدید را درون کادر New Password وارد نمایید.

در کادر Verify Password رمز خود را مجددا تایپ نمایید و می توانید در بخش Password Hint توضیحاتی در رابطه با رمز خود بنویسید.

توضیحاتی در رابطه با گزینه Enable auto unlock for this computer داده شده است، که در صورت فعال کردن هارداکسترنال برای کامپیوتر شما همواره قابل دسترسی خواهد بود و بعد از ری استارت سیستم نیازی به وارد کردن پسورد برای آن نیاز نمی باشد.

در آخر برای تعویض پسورد بر روی دکمه Update Security Setting کلیک نمایید.

حذف رمز از روی هارد اکسترنال وسترن دیجیتال

آموزش گذاشتن رمز روی هارد اکسترنال وسترن دیجیتال

برای حذف رمز ورود از روی هارد اکسترنال وسترن دیجیتال ، پس از اجرای نرم افزار ، بر روی گزینه Remove Password کلیک نمایید .

در کادر باز شده رمز ورود خود را وارد نمایید و در انتها بر روی گزینه Update Security Setting کلیک نمایید .

نرم افزارهای زیر متعلق به شرکت وسترن دیجیتال بوده که به علت عدم دسترسی مستقیم هموطنان گرامی که محصولات این شرکت را خریداری نموده اند، لینک های دانلود را در اختیار شما قرار می دهیم. سعی ما بر این است تا به محض ارائه نسخه های جدیدتر، آن ها را بروز نماییم تا با اطمینان خاطر از اطلاعات خود حفاظت نمایید.

لینک های دانلود

لینک دانلود برای ویندوز (Windows)


سیستم عامل های پشتیبانی شده: ویندوز 7 , 8 , 8.1 , 10 , 11 و ویستا

لینک دانلود برای مَک (Mac)


سیستم عامل های پشتیبانی شده:

  • macOS 12 Monterey
  • macOS 11 Big Sur
  • macOS 10.15 Catalina
  • macOS 10.14 Mojave

مدل های پشتیانی شده : My Book, My Book for Mac, My Book Duo, My Book, My Book Duo, My Passport Air, My Passport Ultra Metal, My Passport Ultra (WD Backup), My Passport for Mac, My Passport, My Passport for Mac, My Passport SSD, My Passport Ultra, My Passport Ultra (USB-C), My Passport Ultra for Mac (USB-C


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست