بـه سـایـت خـودتـان خـوش آمـدیـد
بـه سـایـت هـوشـیـار خـوش آمــدید
بـه سـایـت خـودتـان خـوش آمـدیـد
بـه سـایـت خـودتـان خـوش آمـدیـد
  1. خانه
  2. گردشگری
  3. جاذبه های گردشگری انگلستان

جاذبه های گردشگری انگلستان

با شنیدن نام کشور انگلیس چه کلید واژه های به ذهن شما خطور می کند؛ آیا به فکر شاه آرتور افسانه ای، رابین هود و جنگل شروود، چالرز دیکنز و رُمان های خیال انگیز و بی مانندش، برج ساعت، بریتانیای کبیر و خانواده سلطنتی انگلیس…
همه این اسامی نوستالژی ما از کودکی تا به امروز هستند. در ادامه با فاینداتور همراه باشید تا کمی بیشتر درباره جاذبه های گردشگری انگلستان بدانیم…

جاذبه های گردشگری انگلستان
جاذبه های گردشگری انگلستان
جاذبه های گردشگری انگلستان

انگلیس را کمی بیشتر بشناسیم…

با سفر به انگلیس در واقع شما به چهار ناحیه منحصر به فرد که تحت سلطه سیاسی و اقتصادی بریتانیا کبیر هستند وارد خواهید شد که شامل انگلستان، اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی می باشد که هرکدام جاذبه های تاریخی و طبیعی منحصر به فردی دارند.


انگستان بزرگ ترین سرزمین در قلمرو بریتانیا و همین طور بزرگ ترین شهر اروپا است که 31 اثر ثبت شده در لیست میراث جهانی یونسکو شامل آثار تاریخی و طبیعی دارد.

بنابراین با سفر به انگلیس می توانید تعداد بسیاری از جاذبه های گردشگری ارزشمند دنیا را از نزدیک مشاهده کنید و عکس یادگاری بگیرید.


علاوه بر پتانسیل های تاریخی و طبیعی انگلیس، این کشور پیشروترین کشور دنیا در زمینه گردشگری به معنای علمی و آکادمیک است.

در واقع همین ویژگی ها برجسته سفر به انگلیس را با دشواری انتخاب همراه می کند. اینکه سفر خود را از کجا شروع کنیم؟؟
فاینداتور در ادامه پاسخ شما را خواهد داد.

دهکده های انگلیسی میزبان خوب گردشگران

سفر به انگلیس را از دهکده های زیبا و روستاهای آن شروع کنید. حتما در لوکیشن فیلم های انگلیسی با چند مورد از این روستاها آشنا شده اید؟! دهکده هایی با خانه های سنگی، پنجره های کوچک، سقف های شیروانی…


بهتر بگوییم شما فقط انتخاب کنید تمایل دارید به کدام ناحیه سفر کنید، شهری، روستایی یا ساحلی؟ 
اینکه طالب چه نوع خدمات گردشگری هستید، لوکس یا معمولی؟!
در این صورت خواهید دید که گزینه های زیادی برای انتخاب از هتل، اقامتگاه، غذا، وسایل حمل و نقل، جاذبه های توریستی و… برای شما فراهم شود

جاذبه های گردشگری انگلستان

تاریخ و فرهنگ انگلستان

همان تور که قبل تر گفته شد انگلیس 31 اثر ثبت شده در لیست میراث جهانی یونسکو شامل 25 اثر تاریخی و فرهنگی، 5 اثر طبیعی و یک جاذبه طبیعی فرهنگی- طبیعی به خوبی اثبات می کند که میراث بزرگترین امپراتوری اروپا را یدک می کشد.


اما اگر در خصوص انگلیس حرف بزنیم باید حتما به فرهنگ و ادبیات آن بپردازیم. ادبیاتی که به پر مخاطب ترین رُمان ها و فیلم های سینمای جهان تبدیل شدند.


شاید درباره واکینگ های اسرارآمیز مطالب زیادی شنیده باشید؛
یا درباره شاه آرتور و شمشیر او؛
اگر با هیچ کدام از اسامی بالا آشنا نباشید حتما درباره دیوید کاپرفیلد، اُلیور تویست، جین ایر کتاب های زیادی مطالعه کرده اید؛
این ها تنها بخشی از ادبیات و فرهنگ انگلیس است.آیا شما داستان معروف دیگری می شناسید؟

جاذبه های گردشگری انگلستان

با مردم انگلیس و عادات فرهنگی شان بیشتر آشنا شوید

مردمان مهمان نواز، اصیل و با فرهنگ، معتقد به نظام طبقاتی و متعصب، اهل مطالعه، تا حدودی عجول، تنبل در فکر کردن اما مودب و بسیار سُنتی. در یک کلام بگوییم این مردم سنت ها و آداب قدیمی را خیلی دوست دارند.

به طور مثال انگلیسی ها هنوز سنت خوردن یک فنجان چایی و بیسکوییت به عنوان عصرانه را در دورهمی های خود حفظ کردند و جالب است بدانید این فرهنگ را به ایران، هند و سایر کشورهای تحت نفوذ فرهنگی خود وارد کردند.

اهمیت غذا در انگلیس

غذا نقش مهمی در زندگی روزمره مردم انگلستان دارد. تنوع بیش از هزار نوع دسر و شیرینی، بیش از 700 نوع پنیر، انواع ساندویچ، مربا و مارمالاد بهترین نشانه از اهمیت غذا در فرهنگ انگلیس است.

پس پیشنهاد می کنیم تجربه یک عصرانه لوکس با طعم چای به همراه شیرینی های خوشمزه محلی انگستان را از دست ندهید. این سنت از قرن 18 و 19 رواج پیدا کرد و یک دلیل بسیار جالب داشت!!


درآن زمان مردم انگلیس که تمایل به خوردن صبحانه های مفصل و طولانی، ناهار کوچک و شام دیر وقت داشتند با شروع عصر صنعتی شدن و رشد زندگی شهری دچار مشکل شدند. به همین دلیل سعی کردند عادت غذایی خود را تغییر دهند تا از چرخ روزگار عقب نمانند.

جاذبه های گردشگری انگلستان

انگلیس با شیرینی ها و دسرهای رنگانگ و متنوعش معروف است. مردم انگلیس به انواع شیرینی علاقه بسیاری دارند و شاید به همین دلیل است که شکلات ها، دسرها و شیرینی های انگلیس یکی از معروف ترین سوغاتی های آن است.

به طور مثال کیک باتنبرگ که به مناسبت ازدواج دختر ملکه ویکتوریا در سال1889 پخته شد و دسر Eton mess که به مناسبت بازی بین کالج اِتُن و کالج وینچستر پخته می شود. همانطور که می بینید غذاها و دسر های انگلیس مانند همه کشورها همانند ایران فلسفه جالبی در دل خود دارند.

معروف ترین مکان های توریستی انگلیس

در ادامه با جاذبه های گردشگری انگلستان آشنا خواهیم شد.

1. برج لندن نماد پایتخت انگلیس 

برج لندن با هزار سال قدمت میزبان خاندان سلطنتی انگلستان است. قصر سلطنتی، خانه جواهرات سلطنتی، زندان برج از مهمترین بخش های برج لندن هستند. مهمترین جواهراتی که در موزه خاندان سلطنتی نگهداری می شود تاج سلطنتی انگلستان با بیشتر از 24000 قطعه الماس و جواهر است. 

جاذبه های گردشگری انگلستان

2. کلیسای جامع کنتربری | Canterbury Cathedral

کلیسای جامع کنتربری به عنوان قدیمی ترین و مهمترین کلیسای مادر برای که برای تمام مسیحیان انگلیس و پیروان مسیحین انگلیکان است. این شاخه از مسیحیت که نام اصلی آن انگلیکانیسم است به عنوان یک فرقه مستقل و مجزا در مسیحیت اعلام حضور کرد که از انگلیس شروع شد.

جاذبه های گردشگری انگلستان

3. پارک های ملی معروف انگلیس

یکی از بزرگترین و بهترین تفریحات بیرونی انگلیس پارک های ملی آن است. در گذشته نیز انگلیسی ها در تابستان به مناطق سرسبز و خنک تر مسافرت می کردند و از شهر دور می شدند. جالب است بدانید انگلستان 15 پارک ملی دارد که هرکدام طبیعت منحصر به فرد و مناظر زیبا ای دارند.

عمده پارک های ملی انگلیس بیشتر در جنوب، شرق و مرکز انگلیس هستند. این پارک ها بهترین پیشنهاد برای کمپ زدن و تور طبیعت گردی هستند.

بیشتر تورگردانان بزرگ انگلیس از جمله شرکت توماس کوک تورهای طبیعت گردی خاص و منحصر به فردی ارائه می کند. این پارک ها محلی برای پیاده روی، دوچرخه سواری، صخره نوردی و کوه نوردی هستند فقط برای این بخش از سفرتان لباس و کفش مناسب را فراموش نکنید.

با تجهیرات کامل به این مناطق بروید و دیگر نگران گذر زمان نباشید، زمان برای شما متوقف خواهد شد!!


به عنوان مثال می توان از پارک Peak District که اولین پارک جنگلی انگلیس است به عنوان یکی از پردد ترین پاتق های علاقه مندان بهتور طبیعت گردی نام برد اما پارک هایی مانند Snowdonia ،Dartmoor ،Lake District و … هم میتوانند یک تجربه متفاوت از طبیعت گردی با چشم انداز های بی نظیر دریاچه، کوه، دامنه های سرسبز و جنگل برای گردشگران ایجاد کنند.

جاذبه های گردشگری انگلستان

4. موزه بریتانیا، نگین موزه های جهان

موزه بریتانیا (British museum) یکی از مهمترین کلکسیون های تاریخ دنیا و انگلیس است. این موزه انسان امروز را در تونل زمان حرکت می دهد و با خود به دل تاریخ می برد.

به عنوان یک ایرانی حتما دیدن این موزه را از دست ندهید چون بیشتر اشیا باستانی آن همان یادگارهای تاریخی کشورمان هستند که ما را به یاد امپراطوری قدرتمند ایران می اندازند. معروف ترین آثار باستانی موزه در بخش ایران همان منشور کوروش یا Cyrus Cylinder است.

جاذبه های گردشگری انگلستان

5. گذرگاه بزرگ | Giant’s Causeway

یکی از بی نظیرترین و منحصر به فرد ترین ستون های بازالتی جهان در کشور ایرلند قرار دارد. از صخره های شِفرد به سمت بالای تپه قدم بزنید و هر از چند گاهی به افق نگاه کنید.

در این مجموعه بیش از 40000 سنگ بازالت به صورت یک راهروی طبیعی کنار هم قرار گرفته اند. تماشای طلوع و غروب آفتاب برفراز این تپه برای چند مدتی شما را از هیاهوی اطرافتان خارج می کند، گویی ارتباط شما با دنیا قطع شده و مقهور قدرت خالق این زیبایی ها می شوید.


با وجود آنکه این جاذبه در محدود کشور انگلیس قرار ندارد اما به دلیل منحصر به فرد بودن این جاذبه و تقاضای بالای گردشگران عموما بازدید از گذرگاه بزرگ در برنامه سفر انگلیس قرار دارد.

جاذبه های گردشگری انگلستان

انتخاب محل مناسب اقامت در سفر به انگلیس

اقامتگاه های انگلیس بسیار متنوع هستند و برای گردشگران با همه نوع درآمدی تعبیه شده اند، البته نمی توان این را انکار کرد که انگلیس یک کشور گران برای سفر و یا زندگی است اما از هتل های لوکس تا خانه هایی که تخت و صبحانه با قیمت مختلف ارائه می دهند و یا هاستل یا مهمان پذیرها نگرانی برای پیدا کردن محلی برای خواب و استراحت را به حداقل می رساند


ایده ال ترین نوع اقامتگاه برای افراد با بودجه محدود پردیس ها (campuses)، خوابگاه ها (hostel) و اقامتگاه های خود خدمت می باشد. کمپ ها و دهکده های تفریحی تجربه منحصر به فرد زندگی سنتی درکنار مردم محلی؛ حس هوای تازه و تمیز؛ خوردن غذاهای محلی بهترین فرصت برای آشنایی بیشتر با مردم انگلیس و استراحت کردن است.

جاذبه های گردشگری انگلستان

و اما کلام آخر فاینداتور…
انگلیس 
را نمی توان در غالب واژه توصیف کرد؛ این کشور نسبت به سایر مقاصد گردشگری اروپا کمی گرانتر است اما واقعا ارزش دیدن دارد. فقط کافیست فکرکنید از سفر خود چه هدفی دارد؟


به دنبال مکانی برای دیدن تکنولوژی، ساختمان ها و معماری مدرن هستید 
و یا دوست دارید به مهد مطبوعات جهان بروید و کتاب های بزرگ تاریخی را ورق بزنید 
و یا آنچه برای شما جالب است زندگی شهری مردم انگلیس و گرفتن عکس یادگاری در کنار برج لندن است.


در هر صورت سفر خوشی برای شما آرزو می کنیم و دوست داریم تجربیات و دانستنی های خود درباره انگلیس را با ما در میان بگذارید.

در این مقاله با جاذبه های گردشگری انگلستان آشنا شدیم.


لینک های مرتبط: جاذبه های گردشگری آلمان ، ایتالیا ، اسپانیا ، فرانسه ، انگلستان ، چین ، آنتالیا ، سوئد ، سوئیس ، برزیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست