بـه سـایـت خـودتـان خـوش آمـدیـد
بـه سـایـت خـودتـان خـوش آمـدیـد
بـه سـایـت هـوشـیـار خـوش آمــدید
بـه سـایـت خـودتـان خـوش آمـدیـد
  1. خانه
  2. آموزش کامپیوتر
  3. دانلود نرم افزارهای مخصوص تایپ حرفه ای

دانلود نرم افزارهای مخصوص تایپ حرفه ای

دانلود نرم افزارهای مخصوص تایپ حرفه ای

در این مطلب (دانلود نرم افزارهای مخصوص تایپ حرفه ای) با ما همراه باشید.

در پست قبل (آموزش تئوری تایپ سریع ده انگشتی) نحوه تایپ کردن ده انگشتی را به صورت تئوری آموزش دادیم ولی حالا می خواهیم شما را به مرحله عملی تایپ ده انگشتی برده تا بتوانید سرعت تایپ خود را افزایش داده و نواقص کار خود را تشخیص و آن ها برطرف نمایید.

تایپ ۱۰ انگشتی یا تایپ سریع (Touch Typing) مهارتی است که به شما امکان تایپ متون را بدون نگاه کردن به صفحه‌کلید می‌دهد، شاید بارها در زندگی روزمره یا محل کار خود افرادی را دیده باشید که با سرعت باور نکردنی و مهم‌تر از آن بدون نگاه کردن به کیبورد در حال تایپ کردن یک متن هستند، اگر شما نیز دوست دارید روش صحیح تایپ ده انگشتی را به شکل عملی بیاموزید تا انتهای این آموزش با ما باشید.

چرا باید تایپ سریع را بیاموزیم؟

مطمئنا در هر سن و سال و حرفه‌ای مشغول به فعالیت باشید، تایپ سریع یکی از مواردی است که به صورت روزمره به آن احتیاج پیدا خواهید کرد، نامه‌نگاری‌ها، چت‌های روزمره‌، مکاتبات اداری و… همه و همه از جمله مواردی هستند که لزوم آشنایی با تایپ نسبتا سریع در آن‌ها حس می‌شود.

همچنین ممکن است شما با سرعت مناسبی توانایی تایپ کردن داشته باشید اما اصول صحیح تایپ یا دقت مورد نیاز برای این‌کار را نداشته باشید، از جمله موارد مهمی که در تایپ کمک زیادی به شما می‌کند نحوه‌ی قرار گرفتن دست و انگشتان روی صفحه کلید است، که با استفاده از این برنامه ها شما به صورت حرفه ای خواهید توانست تایپ سریع و اصولی انجام دهید.

استفاده از نرم افزارهای آموزشی بهترین روش ثبت‌شده برای یادگیری تایپ ده انگشتی می باشد. این نرم‌افزارهای آموزشی، به‌صورت چشم‌گیری موجب تقویت حافظه عضلانی (حافظه عضلانی معادل فارسی عبارت  muscle memory بوده و مسئول یادگیری و به خاطر سپردن یک حرکت مشخص در اثر تمرین آن است) شده و در کمترین زمان ممکن باعث می‌شوند که کاربر به بهترین نحو تایپ ده انگشتی را فرابگیرد.

خب حالا می خواهیم به شما سه نرم افزار فوق العاده قدرتمند و موثر را برای فراگرفتن هنر تایپ سریع به شما معرفی نماییم، که با استفاده از آن ها و انجام تمرین های متناوب، مطمئنا طی 20 روز تا یک ماه به طور کاملا حرفه ای تایپ ده انگشتی را فراگرفته و از انجام آن لذت ببرید.

نکات کلیدی تایپ ده انگشتی

طبق تجربه افراد حرفه ای، شما می بایست حداقل نیم ساعت تا چهل و پنج دقیقه در روز تمرین موثر داشته باشید.

در روزهای اول تمرین به دلیل اشتباهات مکرر، سعی کنید که هرگز به صفحه کلید نگاه نکنید و فقط در مواقع ضروری اقدام به این کار نمایید.

برای کمک بیشتر به نگاه نکردن صفحه کلید هنگام تایپ، کلید های F و J دارای برآمدگی هایی بوده که با انگشتان قابل لمس می باشند. و از آنها می توانید برای تراز قرار گرفتن انگشتان استفاده نمایید.(این دو کلید محل تنظیم انگشتان اشاره می باشند)

شما می بایست با تمرین، تصویری از صفحه کلید را در ذهن خود ایجاد کرده و همچنین هماهنگی بین انگشتان و ذهن خود ایجاد نمایید.

سعی کنید از انگشتان اشتباه در فشردن کلید ها استفاده نکنید، که این کار موجب انحراف از یادگیری خواهد شد.

در صورت خستگی و بی حوصلگی حتما از تمرین دست برداشته و در فرصتی دیگر دوباره تلاش نمایید.

معرفی بهترین و حرفه ای ترین نرم افزارهای تایپ حرفه ای

اولین نرم افزار که مخصوص تایپ انگلیسی بوده و بسیار پیشرفته عمل می کند Typing Master Pro می باشد که بهترین برنامه در این زمینه آموزش تایپ سریع می باشد، از معایب این برنامه به پشتیبانی نکردن از زبان فارسی می توان اشاره کرد. ولی به جرات می توان گفت که برترین برنامه برای تایپ انگلیسی می باشد.

دومین نرم افزار Persian Type Tutor می باشد که دارای محیط ساده و کارپسند بوده که مخصوص تایپ فارسی می باشد. این نرم افزار برای تایپ انگلیسی نیز مناسب بوده ولی ما آن را بیشتر برای تایپ فارسی توصیه می کنیم.

سومین نرم افزار RapidTyping 7 می باشد که برای تایپ انگلیسی فوق العاده بوده و برای کسانی که در دوره مقدماتی تایپ فارسی به سر می برند مناسب می باشد.

نکته: تمام نرم افزارهای معرفی شده را می توانید به طور کاملا رایگان دانلود و از آن استفاده نمایید.

لینک های دانلود

سیستم مورد نیاز: ویندوز 7 , 8 , 8.1 , 10


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست