به سایت هوشیار خوش آمـدید
به سایت خودتان خوش آمـدید
به سایت هوشیار خوش آمـدید
به سایت هوشیار خوش آمـدید
  1. خانه
  2. کنسول بازی
  3. ایکس باکس 1
  4. راهنما و ترفندهای بازی فوتبال فیفا

راهنما و ترفندهای بازی فوتبال فیفا

راهنما و ترفندهای بازی فوتبال فیفا-هوشیار
در این نوشته راهنما و ترفندهای بازی فوتبال فیفا با شما همراه خواهیم بود تا بهتر بازی کنید.

بسیاری از کاربران بازی فیفا، آن را بصورت گروهی یا با دوستان خود بازی می کنند. در این پست چند ترفند و آموزش برای اینکه در این بازی حرفه ای شوید را به شما یاد می دهیم.

دفاع کردن

مهم ترین بخش و در واقع اولین گام برای نباختن در بازی فوتبال دفاع کردن است. هرگز از تکل زمینی (Slide Tackle) استفاده نکنید مگر زمانی که چاره‌ی دیگری ندارید.

اگر زمان‌بندی مناسبی در انجام این کار نداشته باشید در اکثر مواقع بازیکنتان بیهوده بر روی زمین می‌افتد و حمله‌ی حریف نیز ادامه پیدا می‌کند.

در نظر داشته باشید که استفاده از دکمه‌ی تکل (تنه زدن) به صورت پی در پی تاکتیک مناسبی نیست.

به محض استفاده از این دکمه دو اتفاق ممکن است رخ دهد؛ یا بازیکن شما توپ را بدست می‌آورد یا اینکه ‌در انجام این کار ناموفق خواهد بود و برای لحظه‎‌ای از جریان بازی خارج می‌شود.

قبل از تکل زدن مطمئن شوید که می‌توانید توپ را بدست بیاورید سپس برای آن اقدام کنید.دکمه‌ی احاطه کردن (Contain) را نگه دارید تا به حریف نزدیک شوید و پس از آن در موقعیتی مناسب تکل کنید.

وقتی می‌خواهید تکل بزنید، جایی را هدف بگیرید که توپ قرار است به آن سمت برود (به جای آنکه مکان فعلی توپ را نشانه بگیرید).

برای سوییچ کردن میان بازیکنانتان از آنالوگ سمت راست استفاده کنید

راهنما و ترفندهای بازی فوتبال فیفا
یک نکته مهم در تمام نسخه های بازی فیفا این است که با فشردن دکمه‌ی تغییر بازیکن، شما کنترل نزدیک‌ترین بازیکن به توپ را در دست خواهید گرفت.

اما اگر از آنالوگ سمت راست استفاده کنید بازیکنی انتخاب خواهد شد که آنالوگ را در آن جهت حرکت داده‌اید.

با استفاده از آنالوگ سمت راست برای تغییر بازیکنان، شما می‌توانید به سرعت بازیکنی را انتخاب کنید که در آن لحظه‌ی خاص به کارتان می‌آید.

برای مثال زمانی که حریف یک پاس عمقی برای مهاجمش ارسال می‌کند شما با استفاده از آنالوگ می‌توانید بازیکنی را انتخاب کنید که عمق دفاع را پوشش دهد اما اگر از دکمه‌ی تغییر بازیکن استفاده کنید نزدیک‌ترین یار به توپ انتخاب خواهد شد.

این روش زمانی کاربرد خود را بیشتر نشان می‌دهد که از تاکتیک Second Player Press نیز استفاده کنید. (این تاکتیک در بازی با نام Contain شناخته می‌شود)

با نگه داشتن R1/RT یک بازیکن دیگر برای تحت فشار گذاشتن مهاجم وارد عمل می‌شود (حتی در بعضی موارد ممکن است توپگیری نیز بکند) حال در اینجا می‌توانید با استفاده از آنالوگ سمت راست بازیکنی را برای کنترل انتخاب کنید که بتواند پاس‌های ارسال شده از مهاجم تحت فشار را قطع کند.

هرگز با سرعت ندوید مگر اینکه چاره‌ی دیگری نداشته باشید.

نمونه ای از تکنیک های بازی فیفا

تکنیک ضربات آزاد

ضربات آزاد در فیفا بسیار متداول هستند و اگر آنها را یاد بگیرید شانس خود را برای گل زدن افزایش می دهید. به ویدیوی زیر نگاه کنید:

تهیه کننده : حسن هوشیار آدینه زاده


پلی استیشن 4

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست