بـه سـایـت هـوشـیـار خـوش آمــدید
بـه سـایـت خـودتـان خـوش آمـدیـد
بـه سـایـت خـودتـان خـوش آمـدیـد
بـه سـایـت هـوشـیـار خـوش آمــدید
 1. خانه
 2. کنسول بازی
 3. پلی استیشن 2
 4. فلش خور کردن پلی استیشن 2 برق مستقیم

فلش خور کردن پلی استیشن 2 های برق مستقیم و تمام سری های SCPH-9000X

کلیپ تصویری آموزش فلش خور کردن پلی استیشن 2 اضافه شد

فلش خور کردن پلی استیشن 2 برق مستقیم

در نوشته قبل نحوه فلش خور کردن پلی استیشن 2 آداپتوری را به شما عزیزان آموزش دادیم ، اما امروز می خواهیم به شما نحوه فلش خور کردن پلی استیشن 2 برق مستقیم یا سری های SCPH90001، SCPH-90002، SCPH-90004، SCPH-90006 را به شما آموزش بدهیم.

راه اول که هزینه ی نسبتا بالایی دارد سپردن دستگاه به تعمیرکار کنسول های بازی می باشد که کنترل چیپی مخصوص روی این مدل پلی استیشن 2 گذاشته و فلش خور می شود.

اما راه دوم که ساده تر است را به شما آموزش می دهم .همانند این آموزش در سراسر وب یافت نخواهید کرد، اما به نکات زیر باید توجه شود.

1-چشم دستگاه (بخش سی دی ) سالم باشد.(برای راه اندازی نرم افزار ضروری می باشد)

2- یک عدد مموری کارت به عنوان حافظه ای برای ذخیره ی نرم افزار تهیه نمایید.

3-یک فلش 8 یا 16 یا 32 و… تهیه نمایید.

راه سوم هم این است که پکیج آموزش تصویری فلش خور کردن PS2 ما را تهیه کنید و به صورت کاملا نرم افزاری و فقط با استفاده از یک بار لنز کنسول، PS2 خود را فلش خور کنید. بعد از فلش خور شدن، دیگر هیچ نیازی به لنز یا سی دی نبوده و حتی می توانید لنز را از کنسول خارج نمایید. (این پکیج شامل آموزش ویدئویی به همراه برنامه های مورد نیاز برای فلش خور کردن پلی استیشن 2 های سری برق مستقیم یا همان SCPH-9000X می باشد)

نکته :

در این روش (بوت شدن ) اجرای بازی از روی فلش توسط برنامه، از روی سی دی (CD) اجرا می شود.

اول برنامه از طریق سی دی فراخوانی شده و بعد از به نمایش درآمدن لیست بازی ها و انتخاب بازی کار سی دی به اتمام رسیده و فلش کار خودرا شروع می کند، و شما می توانید درب (CD/DVD) کنسول را باز بگذارید.

1- نرم افزار DOWNLOAD CD MCBOOT.ELFPLAY STATION 2 را دانلود کرده و بعد از خارج سازی فایل از حالت فشرده، بر روی سی دی با سرعت 8x یا 16x رایت کنید .

2- سی دی رایت شده را داخل کنسول گذاشته و دستگاه را روشن کنید.قبل از این که روشن کنید مطمئن شوید که مموری کارت و فلش مموری به کنسول متصل باشه.

3- بعد از روشن شدن دستگاه اول گزینه ی normal install را ضربدر زنید تا عملیات نصب برروی مموری کارت آغاز شود. بعد از پایان نصب کنسول را ری استارت نمایید.

4- در گام بعد لازم است که کنسول را دوباره روشن کرده و در منوی برنامه گزینه سوم از چپ lounch fmcb را انتخاب کرده تا وارد لیست بازی ها شوید.

فلش خور کردن پلی استیشن 2 برق مستقیم

کلیپ تصویری آموزش فلش خور کردن پلی استیشن 2 اضافه شد

عزیزانی که تمایل دارند آموزش تصویری فلش خور کردن پلی استیشن 2 سری SCPH-90004 را داشته باشند در پایین همین مطلب می توانند به صورت مستقیم پرداخت آنلاین را انجام داده تا بتوانند فایل ویدئوی آموزشی به همراه برنامه های موردنیاز برای این کار را دریافت کنند. در این آموزش فقط یک بار از لنز استفاده می شود و بعد از فلش خور کردن دیگر نیازی به لنز نخواهد بود.

و دوستانی که تمایل دارند آموزش تصویری گرفتن ایمیج از بازی با نرم افزار نِرو و پاورایزو و طریقه تبدیل روی فلش پلی استیشن 2 را تهیه کنند، در پایین همین مطلب می توانند به صورت مستقیم پرداخت آنلاین را انجام داده تا بتوانند فایل ویدئوی آموزشی را دریافت کنند.


راه دوم

اما ناراحت نباشید چرا که شما می توانید با استفاده از همین سی دی بوت ان منو هارا بیاورید. بدین منظور اول برنامه Open PS2 Loader را دانلودکنید .

حالا فایل OPNPS2LD رابه فلش مموری انتقال دهید. حالا CD بوت را داخل کنسول بگذارید وفلش مموری را به دستگاه وصل کنید و کنسول را روشن کنید.

فلش خور کردن پلی استیشن 2 برق مستقیم

اکنون بر روی گزینه ی fmbc configuration کلید را بزنید تا وارد منوی free mc boot setting شوید. سپس روی گزینه ی return to loader کلید X را بزنید.

حال شما ۳ گزینه دارید فقط کلید دایره را بزنید.

تا وارد منوی file browser شوید.

حالا با زدن دایره به مسیر mass% بروید.

حالا برنامه Open PS2 Loader را با دایره انتخاب کنید تا وارد صفحه لیست بازی ها شوید.

حالا بازی موردنظرتان را انتخاب کرده و از اجرای آن لذت ببرید.


تبدیل بازی های پلی استیشن 2 در فلش برای اجرا در پلی استیشن :

شما نمی توانید بازی ها را به راحتی در فلش کپی کنید و در پلی استیشن اجرا کنید. برای اجرای بازی ها در پلی استیشن شما باید اول از DVD  بازی پلی استیشن یک ایمیج با پسوند ISO ایجاد کرده و بعد با برنامه USBUtil v2.00 Full English  آن را به فلش کپی کنید. برای دانلود بازی پلی استیشن 2 با فرمت ایزو کلیک کنید.

برنامه USB Util  را در سی دی بوت برای شما گذاشته ام شما فقط سی دی بوت را در کامپیوتر قرار داده و برنامهUSB Util  را از داخل سی دی بوت به دخل کامپیوتر خود کپی کنید.

تبدیل بازی برای ps2

 حالا برای کپی کردن بازی در فلش :

قبل از تبدیل بازی بر روی فلش ، آن را فرمت FAT32 کنید و تیک گزینه ی Restore را بزنید.

حالا باید برنامه USB Util را باز کرده و بعد از منوی File  گزینه Creae game from ISO  را کلیک کرده و بعد در قسمت From محل ذخیره فایل ایمیچ را باز کرده تا نام فایل ایمیچ در قسمت Name  قرار بگیرد .

حالا در قسمت راست To محل ذخیره بازی را روی فلش تنظیم کنید و روی دکمه Create کلیک کنید .

صبر کنید تا دکمه Cancel به دکمه Close  تبدیل شود در این حالت بازی کپی شده است .

حالا اگر دوست دارید بازی دیگری کپی کنید برنامه را نبندید و مراحل قبل را برای کپی کردن بازی بعدی تکرار کنید . 

بعد فلش را به دستگاه پلی استیشن خود وصل کنید .

راه سوم: کلیپ تصویری آموزش فلش خور کردن پلی استیشن 2 به همراه فایل های مورد نیاز

با تهیه آموزش تصویری فلش خور کردن PS2 های سری 9000X ، به راحتی خواهید توانست کنسول PS2 خود را بدون هر گونه نیاز به لنز یا CD و حتی چیپ سخت افزاری فلش خور کنید. در واقع در این پکیج آموزشی تنها یک بار از لنز کنسول استفاده می شود و بعد از فلش خور کردن PS2 دیگر هیچ نیاز به لنز نبوده و حتی میتوانید آن را از کنسول خارج نمایید.

پیشنهاد ما این است که قبل از این که لنز کنسول تان ضعیف شود و یا از کار بیفتد، پکیج آموزش تصویری فلش خور کردن PS2 ما را تهیه کنید و کنسول خود را به معنای واقعی عمری نمایید.

مدل های پلی استیشن 2 پشتیبانی شده برای این آموزش تصویری:

SCPH-9000X, SPCH-90001, SPCH-90004, SPCH-90006, SPCH-90008 , SCPH-7900X, SCPH-7700X, SCPH-7500X, SCPH-70000, SCPH-70001, SPCH-70002, SPCH-70003, SPCH-70004 اجرا کرد. همچنین می توانید از بخش زیر نیز محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید.

عزیزانی که تمایل دارند آموزش تصویری فلش خور کردن پلی استیشن 2 های سری 9000X را داشته باشند در بخش پایین صفحه می توانند روی محصول کلیک کرده و به صورت مستقیم پرداخت آنلاین را انجام داده تا بتوانند فایل ویدئوی آموزشی به همراه برنامه های موردنیاز برای فلش خور کردن PS2 را دریافت کنند. در این آموزش فقط یک بار از لنز استفاده می شود و بعد از فلش خور کردن دیگر نیازی به لنز نخواهد بود.

و دوستانی که تمایل دارند آموزش تصویری گرفتن ایمیج از بازی با نرم افزار نِرو و پاورایزو و طریقه تبدیل روی فلش پلی استیشن 2 را تهیه کنند، در بخش پایین صفحه می توانند بر روی محصول کلیک کرده و به صورت مستقیم پرداخت آنلاین را انجام داده تا بتوانند فایل ویدئوی آموزشی را دریافت کنند.


مشخصات فایل های ویدئویی این آموزش

نام آموزش : فلش خور کردن تصویری PS2 های سری SPCH-90004 به دو روش جدید (2020-2021)

مدل های PS2 پشتیبانی شده برای این آموزش : سری (SPCH-9000X (SPCH-90001، SPCH-90002، SPCH-90004، SPCH-90006 و SPCH-7900X و SPCH-7700X و SPCH-7500X و SPCH-7000X

نوع فایل : تصویری همراه با صدا + فایل های موردنیاز

کیفیت تصویر و صدا : بسیار خوب

میانگین حجم فایل ها : 110 مگابایت

مدت زمان آموزش : 8 الی 10 دقیقه


اگر مدل کنسول PS2 شما یکی از سری های SPCH-900004 , SPCH-900006 یا در کل SPCH-90000X می باشد، می توانید از یکی از آموزش های تصویری زیر استفاده کنید.


امیدواریم از نوشته ی فلش خور کردن پلی استیشن 2 برق مستقیم رضایت داشته باشید.

دوستان عزیز برای دانلود بازی پلی استیشن 2 فلش خور و معمولی (منظور کنسول هایی که اجرای بازی را با CD یا DVD انجام میدهند) با فرمت ایزو کلیک نمایید.
آموزش رایت بازی PS1

برای تماشای گیم پلی بازی های برتر پلی استیشن 2 کلیک کنید

در صورت داشتن مشکل می توانید در قسمت نظرات بیان نموده تا در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ داده شود.

برای دوستانی که ساکن مشهد هستند ،فلش خور کردن پلی استیشن 2 حتی بدون نیاز به چشم (منظور سری های 900004 به بالا یا به عبارتی تمام مدل ها) به همراه ریختن بازی داخل فلش با کمترین هزینه صورت می گیرد. لطفا با شماره 09156067868 تماس حاصل نمایید.

خدمات کنسول های بازی (فلش خور کردن PS2 پذیرفته می شود)

شعبه مشهد : طبرسی شمالی ۲۷ پلاک ۶


تهیه کننده : حسن هوشیار


215 دیدگاه. همین الان خارج شوید

 • سلام خسته نباشید.من همه یکارهای فلش خور کردن رو انجام دادم بازی رو هم دانلود کردم و با USB Util بتدیل کردمو روی فلش ریختم ولی وقتی میرم تو قسمت usb games میزنه no item…. دوبار هم تبدیل رو انجام دادم گفتم شاید اشتباه تبدیل شده ولی بازم درست نشد چیکار کنم؟

  پاسخ
 • سلام من فبش خور کردم ولی بازیها فیلم هاش صحنه آهسته نشون میده و نمیشه بازی کرد
  مثلان خدای جنگ که فیلمشو نشون میده هنگ میکنه دیگه نمیاد باید چیکار کنم که فیلمها صحنه آهسته نشون نده

  پاسخ
 • سلام من ps2 با لنز خراب دارم میخواستم بپرسم که بالنز خراب هم میشه فلش خور کرد ؟

  پاسخ
  • سلام، یا باید کنسول تون لنزش سالم باشه(برای فلش خور کردن فقط یک بار نیاز است که از لنز استفاده بشه و بعدش نیازی نیست و حتی میتونید لنزش رو دربیارید) یا این که یک کنسول فلش خور دیگه دور و برتون باشه.

   پاسخ
  • Avatar
   حافظ حسینی
   1400-10-26 10:59 ب.ظ

   اتفاقا این سوال سوال منم هست اگه به نتیجه ای رسیدی کمکم کن

   پاسخ
 • Avatar
  علیرضا
  1400-02-02 7:03 ب.ظ

  دستگاهم ۹۰۰۰۴ هست
  لنزش هم سالم سالمه
  اگه فلشخورش به لنز آسیب نمیزنه؟
  به دلیل نبود سی دی بعضی بازی میخام فلشخورش کنم کاره درستیه؟
  اگه بخام این کا رو هم بکنم کدوم روش بهتره؟؟

  پاسخ
 • سلام ببخشید من برنامه boot رو رایت کردم گذاشتم توی دستگاه ولی نمیره توی تنظیمات… لنز دستگاهمم بازی رو نمیاره…. الان چیکار کنم یعنی مشکل از لنز دستگاهه.. چیکار کنم بره داخل تنظیمات

  پاسخ
 • سلام مهندس هوشیار من فلش خور کردم فقط سیدیم گم شده چیکار باید بکنم سپاس

  پاسخ
 • سلام من پلی۲ رو بردم بیرون فلش خور کرد و الان بازی های سی دی رو خوب میاره بازی های فلشم میاره ولی بعضی وقتا گیر میکنه یا یهو متوقف میشه مشکل از فلش خور کردنشه؟ بازی توی فلشو روی یه سونی دیگه تست کردم میاره چجوری میشه درستش کرد؟

  پاسخ
  • سلام، از فلش برند خوب با کیفیت و پرسرعت برای بازی ها استفاده کنید و تبدیل رو هم اول توی سیستم تون انجام بدین و بعد فایل ها رو به فلش منتقل کنید.

   پاسخ
   • سلام اقای هوشیار من دستگاه رو بردم دادم بیرون فلش خورش کرد لنز هم خراب بود بدون لنز فلش خورش کرد الان فایل هاش از تو کارت مموری پاک شده فایل های که فایل بوت هم ریختم ولی بالا نیاورد اگر از شما خریداری کنم میتونم فلش خورش کنم

    پاسخ
 • سلام
  من از سایت تون برنامه کپیخور کردن پلی استیشن 2 برق مستقیم خریداری کردم و دستگاه رو کپیخور کردم ولی وقتی که بازی رو سیو می‌کنی دفعه بعد که پلی رو روشن میکنم وقتی سه تا دایره مزنم وارد نمیشه چیکار باید بکنم درست بشه

  پاسخ
 • سلام
  من cd مک بوت رو با سرعت 4x رایت کردم، فقط آرم پلی استیشن رو نشون میده ولی داخل نمیره
  البته از صفحه فلش خور کردن پلی استیشن 2 به ظاهر هر دوتا یکی هستن
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام لنز دستگاه من مورد داره سی دی نمیاره چطور فلش خورش کنم

  پاسخ
 • Avatar
  مجید صادقی
  1399-12-29 4:57 ب.ظ

  سلام مهندس هوشیار عزیز
  بنده فلش usb3 خریداری و بازی ها رو داخل اون ریختم داخل کنسول که میزلرم اسم بازی ها میاد صفحه صورتی و سبز و نارنجی میشه و روی صفحه نارنجی میمونه .اما با یه فلش usb2 اجرا میشه؟!! مگه سرعت usb3 بیستر و بهتر نیست؟ علت اجرا نشدن چیست؟ ممنون

  پاسخ
 • سلام آقای هوشیار فایل های فری مک بوت با open ps2 loader اکسترکت میکنم چند تا فایل میشن چکار کنم منون

  پاسخ
 • Avatar
  هادی بهروش
  1399-12-01 3:04 ب.ظ

  سلام جناب هوشیار .ممنونم از راهنماییتون.من دستگاهم۹۰۰۰۴ هست.که سری دوم رو انجام دادم ولی باز لیست ها نیومد

  پاسخ
 • سلام اگر سری برق مستقیم رو بدون مود چیپ به روش دوم ۲۰۲۰ فلش خور کنیم موقع اجرای بازی از روی فلش باز هم سیدی فلش خور کردن باید توی ps2 بمونه یا دیگه کار با cd بوت تموم و باید در بیاریم؟

  پاسخ
  • سلام، خیر . در این روش کلا یک بار از لنز برای فلش خور کردن PS2 استفاده میشه و بعد از فلش خور شدن دیگر نیازی به لنز یا سی دی نخواهد بود.

   پاسخ
 • سلام آقای هوشیار اگر پلی استیشن 2 برق مستقیم ۹۰۰۰۴- scph مود چیپ نداشته باشد فلش خور میشه ممنون از این سایت خوبتون لطفاً سریعتر جواب بدید ضروری است

  پاسخ
 • سلام آقای هوشیار میشه پلی استیشن 2 را از حالت فلش خور بودن در آورد و با سیدی بازی کرد ممنون از این سایت خوبتون

  پاسخ
 • سلام آقای هوشیار مدل دستگاهم 90004 است

  پاسخ
 • سلام آقای هوشیار پلی استیشن 2 من برف مستقیم مدل 90004 است اگر فلش خورش کنم مشکلی برای دستگاه نمی‌افتد تشکر از این سایت خوب تون

  پاسخ
  • سلام، خیر هیچ اتفاقی برای کنسول نمی افتد، بلکه با این کار عمر کنسول افزایش یافته و هزینه های کنسول از خیلی لحاظ مثل خرابی لنز و قطعات مرتبط و خرید بازی به طور چشمگیری کاهش می یابد. به این دلیل که با فلش خور شدن کنسول دیگر نیازی به لنز نبوده مگر در صورت تمایل از آن استفاده شود. با فلش خور کردن دیگر با قفل کردن حین بازی یا مشکلات مشابه مواجه نخواهید شد.

   پاسخ
 • سلام اقای هوشیار من اموزش نصب را برای ps2 90006 را خریداری کردم تمام مراحل که تو فیلم رو انجام دادم تا اونجایی که بعد از اینکه داخل مموری شدیم رو سه بار دایره رو زدیم بجایی اینکه داخل free mc boot بره اول صفحه ابی میشه و ارم free mc boot میاد و سیستم میپره بیرون و دوباره صفحه سفید مرحله اول نصب میاد که میخواستیم تازه نصب رو شروع کنیم .میشه راهنمایی کنید چیکار کنم .ممنون

  پاسخ
  • سلام، از مموری کارت اصلی برای این کار استفاده کنید(توی تالار گفتگوی سایت تفاوت مموری کارت اصلی و فیک هستش). و موقعی که کارهایی که توی ویدئو گفته شد رو انجام دادین برای تست نهایی، سی دی رو از کنسول تون خارج کنید و بعد تستش کنید.

   پاسخ
 • سلام اقای هوشیار من پکیج کامل اموزش تصویری 2020 رو خریداری کردم و فایل بوت رو روی دی وی دی رایت کردم ولی تو کنسول هیچ اتفاقی نمی افته و صفحه که تو فیلم توضیح دادید نمیاد.چه کنم

  پاسخ
  • سلام، اگر از سلامت لنز کنسول تون مطمئن هستید، بسته به این که لنز کنسول تون بازی های سی دی رو بهتر اجرا می کنه یا DVD رو، نسخه مربوط به همون رو رایت کنید. یک برنامه رایت دیگه به نام Imgburn هستش که کار باهاش راحته و میتونید با اون رایت رو انجام بدین. بعد از دانلود و نصبش سرعت رایت رو روی 6x تنظیم کنید و رایت رو انجام بدین. و این که دقیقا مثل آموزش ویدئویی عمل کنید و با کلیک راست روی فایل سی دی یا دی وی دی و انتخاب گزینه open with برنامه imgbrun رو انتخاب کرده و بعد از باز شدن برنامه سرعت رایت رو هم تنظیم کنید و رایتش کنید.

   پاسخ
 • Avatar
  همایون
  1399-11-02 1:20 ق.ظ

  سلام خسته نباشید من آموزش پیشرفته ps2 مدل ۹۰۰۰۴ رو خریداری کردم متاسفانه موفق نمیشم بازی رو اجرا کنم مشکل از کجاس

  پاسخ
  • سلام، اگه صفحه لیست بازی ها براتون نمایش داده میشه ولی داخلش بازی ها نمایش داده نمیشه، اول فلش تون رو فرمت fat32 کنید و بعد بازی ها رو با نرم افزار usb utill داخل کامپیوترتون تبدیل کنید و بعد فایل های تبدیل شده رو به مسیر اصلی یا همون روت فلش منتقل کنید.

   پاسخ
 • سلام مدل دستگاهم ۹۰۰۴ scph برق مستقیم است

  پاسخ
 • سلام مدل دستگاهم 90004 – scph هستش

  پاسخ
 • سلام مدل دستگاه من ۹۰۰۴ هست همه کارهارو انجام میدم ولی با مموری نمیشه بازی اجرا کرد فقط با دیسک بوت میشه راهی نیست با مموری راه اندازی کرد که به لنز نیاز نباشه

  پاسخ
  • سلام، با استفاده از پکیج آموزش تصویری ما فقط یک بار به لنز نیاز هستش و بعد از فلش خور شدن کنسول به سی دی و لنز هم دیگه نیازی نیست. اگه لنز کنسول تون مورد داره، با یک کنسول دیگه که لنزش سالمه میتونید انجام بدین.

   پاسخ
 • سلام من دیروز بسته آموزش تصویری فلش خور کردن PS2 های مدل 90004 روش سوم- پیشرفته را خرید کردم و امروز که که به آن عمل کردم همه چیز خوب پیش رفت تا به ری استارت رسید وبعد از آن موفق به انجام نشدم لطفا راهنمایی کنید. دستگاه Scph_90004 هست.

  پاسخ
 • Avatar
  amin mashhady
  1399-07-19 4:36 ب.ظ

  سلام آقای هوشیار عزیز می شه بگید چطوری بالنز یک دستگاه دیگه پلی استیشنمو فلش خور کنم پلی 2 نسخه9004 هست پلی استیشنم

  پاسخ
 • با سلام و خسته نباشی به زحمات شما برای راهنمایی هرچه بیشتر دوستان
  من از همین روش شما تونستم free mc boot رو نصب کنم و با ادامه مراحل داخل لیست بازی ها برم فقط پس از خاموش و روشن کردن یا ریست کردن اون گزینه های اول سیستم لود نمیشه و شامل همون دو گزینه اصلی ps2 هست و برای استفاده مجدد باید cd boot رو درون دستگاه بزارم راهی هست که نیاز به اون cd boot نباشه ضمنا مدل دستگاه اسلیم 90004 هست و از نوع برق مستقیم و مود چیپ mobo 5 رو فکر نکنم داشته باشه
  چیپ مود بوت

  پاسخ
  • سلام، شما می تونید از پکیج آموزش تصویری فلش خور کردن PS2 های برق مستقیم یا همون سری SPCH-9000X استفاده کنید. در این روش فقط یک بار از لنز استفاده میشه و بعد از فلش خور شدن کنسول دیگه نیازی به لنز هم نیست.

   پاسخ
 • از اینکه این وب سایت رو به روز نگه داشتین تشکر میکنم
  در فایل های تصویری سه روش ذکر کردین برای فلش خور کردن ps2 تفاوت بین روش دوم و سوم چقدره؟ برنامه ها هم همراه فایل تصویری ارسال میشه؟ با پیروی از این مراحل دیگه به cd boot نیاز نیست

  پاسخ
  • سلام، ممنون. روش سوم یک مقدار از روش دوم آموزشش آسونتره . بله آموزش تصویری همراه با فایل های موردنیاز برای فلش خور کردن هستش. و این که فقط یک بار با لنز کنسول کار هستش و بعد از فلش خور شدن دیگه نیازی به لنز نیست.

   پاسخ
 • سلام من پلی 2 مدل 2006 هست تمام این کارارو کردم وقتی رو بازی کلیک میکنم ارور میده چکار باید انجام بدم تروخدا بگین جوابمو

  پاسخ
 • Avatar
  امیر حسین اهمند
  1399-07-11 11:31 ب.ظ

  ببخشید راه 2رو رفتم بعد یه صفحه میاد که رو بگراندش نوشته smsرو بگراندش ها نوشته بعد تو همون صفحه چند تا پوشه میاره بعد چکار کنم

  پاسخ
 • مودلشم 2006 هستش

  پاسخ
 • Avatar
  عقیل بیگی
  1399-06-12 8:19 ب.ظ

  سلام. آقای هوشیار من دستگاهم مدل 90004 و لنزش هم قویه وبازی های خط و خش دار را هم بالا میاره.برنامه سی دی بوت رو دانلود کردم و از حالت فشرده خارج کردم و روی سی دی با سرعت 16 رایت کردم اما دستگاه تق تق می‌کرد و سی دی رو نمی‌آورد. روی دی وی دی هم با سرعت 8 رایت کردم اما مینوشتPlease Insert a Playastatin or Playastation2 format disc. می خواستم بدونم مشکل از چیه؟ من فقط از حالت فشرده خارج کردم و رایتش کردم و کار دیگه ای انجام ندادم.

  پاسخ
 • Avatar
  عبدالله
  1399-06-02 8:12 ب.ظ

  سلام ببخشید من چند بار رو این زدم و اشتباهی پاسخ یکی از نظرات شد ببخشید سی دی بوت رو میذارم و ارور میده که please insert playstation or playstation 2 format disc و اینکه مدلش scph-90004ه مبشه راه حل بدین

  پاسخ
 • سلام جناب مهندس هوشیار . من بسته شما جهت دستگاه 90004 خریداری کردم . داخل دستگاه گذاشتم . فلش هم به دستگاه وصل کردم و مموری دستگاه هم که روی دستگاه از قبل بود . وقتی دستگاهو روشن میکنم یه چنتا صدای تق تق میده و هیچ اتفاقی نمی افته و روی صفحه دو تا گزینه browser , system configuration میاد . چه کار باید بکنم . منتظر راهنماییتون هستم

  پاسخ
  • سلام، لنز کنسول تون به احتمال زیاد ضعیف شده و صدای تق تق مربوط به همین قضیه هستش. میتونید با یک کنسول دیگه که لنزش سالمه کارهای گفته شده رو انجام بدین.

   پاسخ
 • سلام ببخشید پلی استیشن من مودل SCPH-90004 ه لیزرش هم خوب کار میکنه و بیشتر بازی هارو میگیره.کدوم روش برای فلش خور کردنش بهتر و راحت تره؟بعد فلش خور کنیم ضرر هم داره؟

  پاسخ
 • سلام
  من برنامه cdmcboot رو روی مموری نصب کردم و برای آوردن لیست بازی ها تا مرحله پوشه miss درست پیش میره ولی در ادامه پوشه ای با عنوان Lnk باز میشه مشکل میتونه از بازی داخل فلش باشه ؟

  پاسخ
 • سلام اقای هوشیار من عضو جدید سایتتون هستم. یه مشکل داشتم اونم این بود که من برنامه فری مک بوت رو دانلود کردم از حالت فشرده هم خارج کردم روی سی دی و دی وی دی هم رایت کردم ولی میزارم توی دستگاه و روشنش میکنم میره تو صفحهbrowser لطفا کمکم کنید ایا مشکل از لنزه یا ….
  تروووو خداااا زووود جوااااب بدییییید

  پاسخ
  • سلام، امکانش هست که لنز کنسول خراب شده باشه یا این که CD بوت رو درست رایت نکرده باشین.

   پاسخ
   • سلام آقای هوشیار وقتی فایل رو استخراج کنیم دوباره اون فایل استخراج شده رو استخراج کنیم که پوشه ها در بیان یا نه لطفا جواب بدین؟

    پاسخ
 • سلام اقای هوشیار من وقتی سیدی ام را داخل دسگاه میگذارم یعد مدتی سیدی خش می افتد لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • سلام، این مشکل به خاطر اینه که لنز و ریبون توی کنسول تنظیم نیست و بالاتر از جایگاه واقعیش قرار داره که همین امر موجب خط و خش روی سی دی میشه.

   پاسخ
 • Avatar
  حمیدرضا
  1399-04-06 8:28 ب.ظ

  سلام ممنون از سایت خوبتون.از نظر حافظه ببخشید برای فلش خور کردن چقدر حجم باید از مموری کارت خالی باشه؟بعد میشه سیو بازی هارو رو فلش انجام داد؟اگر تو پلی استیشن جا کم آوردیم چیکار کنیم؟

  پاسخ
 • Avatar
  ابوالفضل
  1399-03-25 8:11 ب.ظ

  سلام. من بازی سوباسا رو از سایتتون دانلود کردم و از حالت فشرده خارج کردم و با برنامه USB uliti تبدیلش کردم و بعد فایل تبدیل شده رو کپی کردم توی فلش و گزاشتم روی دستگاه اما دستگاه هیچ بازی رو در قسمت usb game نشون نمی ده. مشکل چیه؟ آیا باید تنظیمات رو دستکاری کرد؟

  پاسخ
 • سلام ببخشید من مموری کارت دستگاهم چن وقت است که سیو نمیکند ایا راهی برای درست کردنش دارم ؟ لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
  • سلام اقای هوشیاری دیسک پلی من کلا خراب شده سی دی نمیچرخه قبلا خوب بود فلش خورهم است چجوری میشه کاریش کرد دیگه نیازی به لینز و سی دی اینا نداشته باشه

   پاسخ
   • سلام، اگر کنسول تون از نوع برق مستقیم هستش، لنزش باید حداقل برای یک بار کار بده تا مراحل فلش خور انجام بشه ولی بعد از فلش خور شدن دیگه هیچ نیازی به لنز کنسول نبوده و حتی میتونید اون رو از کنسول خارج بکنید. راه دیگه اش هم اینه که یک کنسول پیدا کنید که لنزش سالم باشه تا با اون کارهای فلش خور رو انجام بدین و بعد در کنسول خودتون استفاده کنید.

    پاسخ
 • سلام.فلش خور کردن ps2 لنز دستگاه رو خراب نمی کنه؟سی دی بوت به لنز دستگاه آسیب نمیرسونه؟آیا راهی هست که برای هر بار بازی کردن نخواهیم سی دی بوت رو توی دستگاه بزاریم.من دستگاه رو فلشخور کردم اما انگار لنز دستگام ضعیف تر شده.

  پاسخ
  • سلام، خیر هیچ گونه مشکلی برای کنسول چه از لحاظ نرم افزاری و چه سخت افزاری ایجاد نمی کنه. برای استفاده نکردن از لنز هم می تونید از محصول آموزش تصویری فلش خور کردن PS2 استفاده کنید.

   پاسخ
 • با اجازه آقای هوشیار. قبل از هرچیز سعی کنید تو پوشه USBUtill نسخه انگلیسی برنامه رو اجرا کنید نه اسپانیایی (فرقی ندارن فقط اگه مشکلی پیش بیاد فهمیدن انگلیسی قطعا راحت تره). در مورد این ارور بگم که وقتی موقع تبدیل بازی اسم بازی رو طولانی انتخاب کنید این ارور رو میده. طبق تست های بنده اگر اسم بازی بیشتر از ۲۰ کاراکتر انتخاب بشه(space هم یه کاراکتر حساب میشود) با این ارور مواجه میشید. زیر ۲۰ تا باشه مشکلی پیش نمیاد. در کل سعی کنید اسم کوتاه بذارید رو خروجی بازی

  پاسخ
 • سلام
  اقا من Ps2 مدل Scph-90004 دارم
  سی‌دی بوت رو نمیاره و یه صدا های تق تق عجیبی میده :/
  یا به سختی بعد از چندین بار امتحان کردن بالا میاره
  ادمو کلافه میکنه اصلا
  تا حالا فایل ایزو بوت رو روی دوتا سی دی و یه دی‌وی‌دی رایت کردم و تست زدم ولی بازم بگیر نگیر داره و بعضی وقتا اصلا باید بیخیال بشم.
  شما تجربه مشابه‌ای داشتید و اینکه چطور رفع کردید؟
  ممنون میشم کمکم کنید
  اینم بگم لنز سالمه و همه بازیا رو اجرا میکنه

  پاسخ
 • Avatar
  امیدراستی
  1399-01-15 6:07 ب.ظ

  سلام جناب اقای مهندس هوشیار.
  خواستم ببینم برای راه اول یعنی وقتی که کنسولمونو دادیم دست تعمیر کار و فلش خور شدچجوری باید بازی ریخت رو فلش برای اجرا در اون؟؟ (من فلش رو زدم به کامپیوتر و بازی ریختم روش یعنی با همون روش usbutil به صوررت دقیق. اما بعدش بازی که نیومد هیچ حتی اون بازی هایی که روش بود هم پاک شد. البته چند تا فایل هم داخل فلش بود.)

  پاسخ
 • سلام
  مراحلو مطابق نوشته هاتون رفتم(مدل۹۰۰۰۴)
  اماااااا، فقط قسمت مموری رو باز میکنه
  دایره که بزنم فقط ۲گزینه browser
  System con…
  چکار کنممممم کمککک لطفا
  مدل پی اسم ۹۰۰۰۴ c8 است
  یه جا خوندم مدل ۹۰۰۰۴ c8 برنامه فری مکو باز نمیکنند آیا صحت داره

  پاسخ
 • Avatar
  ابوالفضل
  1399-01-12 7:58 ب.ظ

  سلام.لطفا جواب منو بدید.آیا این درسته که فلشخور کردن ps2 سری ۷۰۰۰۰ با همین روش دیگه برای راه اندازی نیاز به سی دی بوت نداره و پس از روشن کردن دستگاه چند تا منو میاد که میزنی و میری توی لیست بازی ها؟خاهش میکنم جواب بدید.ممنون میشم.

  پاسخ
 • سلام
  من فیلم آموزش شمارو تهیه کردم فک میکنم مخصوص دستگاه فته برای سری 90004 به بالا
  کارهایی که گفته شد رو انجام دادم دقیقا بعد از نگهداشتن L2 ,R2 تصویر لوگوی free mc book میاد
  و تغییری صورت نمیگیره حتیط فایل های دانلود شده تبدیل شدن ولی بازم کار ساز نیست لطف کنین راهنمایی
  کنین حدودا 2 .3 هفتس درگیر این داستانم

  پاسخ
  • سلام، شما آموزش فلش خور کردن سری های معمولی رو که مخصوص سری ترانس دار و FAT هستش رو انجام دادین بااین حال بازم این کار انجام پذیره ولی لنز باید سالم باشه . ولی در کل شما باید از آموزش تصویری سری 90004 برای فلش خور کردن PS2 خود استفاده کنید.

   پاسخ
 • سلام وقت بخیر
  من هر کاری کردم نتوستم ps2 خودمو فلش خور کنم
  یعنی تصویر قرمز میاد بعد از ۱۰ دقیقه تصویر کامل سیاه میشه
  اگه زحمت نیست ادرس بدین خدمت برسم برام درست کنید هزینشو تمام و کمال پرداخت کنم یا اینکه جوری توضیح بدین من متوجه بشم و هزینه اموزش دریافت کنید
  ممنون میشم

  پاسخ
 • جناب هوشیار سلام ،
  با برنامه opl میشه برا بازیها مموری مجازی روی فلش درست کرد و بدون استفاده از مموری خود ps2 بازی رو سیو کرد.
  فرمتی ک بازی رو روی مموری مجازی سیو میکنه bin هست. تا اینجا مشکلی نیست.
  فقط یه مساله اینه که من هنوز موفق نشدم سیو بازیهایی رو که از اینترنت گرفتم یا توی مموری کارت ps2 ذخیره شده به اینجا انتقال بدم چون فرمتشون یکی نیست بازی قبول نمیکنه ! فایل bin اون رو هم نتونستم باز کنم تا ببینم محتویاتش چیه. تو سایتای خارجی و یوتیوپ هم گشتم چیزی دستگیرم نشد.اگه شما یا دوستان دیگه راهی دارید ، ممنون میشم کمک کنین.

  پاسخ
  • سلام، این سوال منم هست! راهی وجود نداره؟!!

   پاسخ
  • منم همین مشکلو دارم ، , بعد از کپی سیوهای تموم شده بازیها، opl پیغام خراب شدن فایلها رو میده!

   پاسخ
  • تو بعضی فرومای خارجی هس اما من زبان بلد نیستم ، کسی نبود؟!!

   پاسخ
 • سلام من بازی خدای جنگ از سایتتون دانلود کردم ک ۸ گیگه و چون بازی با فلش رو پلی ۲ اجرا میکنم وسط بازی تو فیلماش گیر میزنه نمیدونم دلیلش چیه اخه اگه بازی تقلبی باشه باید گیر کنه ولی نسخه اصلیشه لطفا راهنمایی کنید ممنون

  پاسخ
  • سلام، از یک نسخه دیگه بازی خدای جنگ موقع گیرکردن استفاده کنید و بعد از رد کردن اون مرحله دوباره از نسخه قبلی بازی استفاده کنید.

   پاسخ
 • سلام به مهندس
  من میخوام برنامه ulaunhc.elf رو میخوام روی سیدی رایت کنم باید با چه سرعتی روی سیدی رایت کنم و با نرم افزار نرو باید اینکارو کنم

  پاسخ
 • سلام!ممنون از همه تلاشت ولی من آخرش نتونستم بازی رو اجرا کنم.همه کار درست پیش رفت ولی روی بازی xمیزدم که بازی شروع شه میگفت unsupported file format(press cross to continue پلی استیشنم هست SCPH-90004
  روش مخصوص پلی استیشن برق مستقیم رو امتحان کردم ولی نشد خودم یه سری سوراخ سمبه پیدا کردم که محتویات فلشم رو بتونم ببینم ولی میزنم رو بازی نمیاد

  پاسخ
 • سلام دوست عزیز من فایل ایزو رو دانلود کردم و اکسترکت کردم و با دو سرعت یکی 2X و یکی 4X روی DVD رایت کردم با نرم افزار پاور ایزو هم رایت کردم ولی هر کدوم رو داخل دستگاه میزارم بالا نمیاد

  پاسخ
 • سلام من دستگاه خودمو کپی خور کردم اما نمیدونم چرا باید سی دی بوت داخلش باشه تا برنامه اجرا بشه اما بعد از اجرای برنامه وشروع بازی نیازی به سی دی دیگه نیست اگه یه روز سی دی نباشه چی؟

  پاسخ
  • سلام، CD راه انداز موقع روشن شدن کنسول باید روش باشه تا عملیات بوت رو انجام بده، و غیر از این تنها چاره گذاشتن چیپ سخت افزاری روی کنسول هست.

   پاسخ
 • سلام مهندس من همه کارارو کردم و وقتی سیدی رایت شده را داخل دستگاه میزارم مبخواستم بدونم توی فلش باید حتما بازی باشه؟ ممنون میشم زود تر جواب بدید

  پاسخ
 • سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون منم ps2 مدل 90004 دارم فقط از تمامی روشهای سایتتون استفاده کردم نشد که نشد و حتی این روش L2+R2 اونم هر کاری کردم نشد مستقیم میره صفحه آبی و تنظیمات اگه راهنمای دیگه ای داشتید ممنون میشم و خسته نباشید.

  پاسخ
 • Avatar
  محمد امین
  1398-12-20 6:44 ب.ظ

  سلام من با پلی استیشن۲ برق مستقیم از روش اول امتحان کردم فایل ایزو را با سرعت ۸× رایت کردم وداخل دستگاه گذاشتم مموری و فلش هم گذاشتم ولی بعد از روشن شدن داخل free mc boot نمیرور واز صفحه مکعب ها رد میشود.
  اگه جواب را به ایمیلم بفرستید بهتره.
  mbyat91@gmail.com

  پاسخ
 • خیلی ممنون از سایت خوبتون
  ببخشید من یه سی دی بازی دارم ک وقتی توی دستگاه اجرا میکنم یه صفحه میاد ک روش نوشته ps2 multi loader به نظر شما باید چیکار کنم؟؟؟
  مدل دستگاهم scph_90004

  پاسخ
 • سلام
  این برنامه حتما باید روی CD رایت بشه یا روی DVD هم میشه رایت کرد

  پاسخ
 • یه سوال دیگه هم داشتم برای انتقال بازی روی فلش فرمت کردن فلش مموری الزامی هست؟ چون من فایل های مهمی دارم

  پاسخ
 • با سلام میخواستم بدونم در روش دوم باید فایل بازی رو توی فولدر opl پیست کنم؟؟؟

  پاسخ
 • ببخشید دوباره سوال میکنم.
  من با همون برنامه ای که گفته بودید بازی رو رایت کردم برنامه بازی من رو چند قسمت کرد الان که بازی رو انتخاب میکنم ارور میده و میگه بازی شما قطعه قطعه هست
  ممنون از ‍‍شما

  پاسخ
 • ببخشید ps2 من ۹۰۰۰۴ از روش اول رفتم ولی وقتی میخوام بازی هارو بیارم یه صفه با محتویات فایل iso توی فلش میاد
  و فلش حتما باید خالی باشه و جز بازی و برنامه هیچ چیز روش نباشه ؟

  پاسخ
 • سلام جناب مهندس..
  چرا وقتی برنامه رو روی سی دی رایت کردم می زارم تو دستگاه بازم سی دی رو نمخونه حتی قبلش فلش با مموری وارو رو هم وصل کردم به دستگاه.؟!؟!؟!

  پاسخ
  • سلام، برنامه هایی که در سایت گذاشته شده اکثرا فشرده هستند که می بایست اکسترکت یا خارج سازی شوند و سپس روی سی دی یا دی وی دی رایت بشه.

   پاسخ
  • Avatar
   ابوالفضل
   1398-12-17 1:27 ب.ظ

   سلام
   من این فایلها رو که بصورت ایزو هست را با سرعت 8 و 16 و روی سی دی و دی وی دی زدم اما هیچ کدام بالا نیومد
   هنگام رایت سرعت کمتر از 8 نمی آید
   دوستان تجربه ای دارند بفرمایند

   پاسخ
 • سلام مهندس خسته نباشید
  در مورد هک ps2 90000 اموزش جدید اینو بگم اگر کنسول زیر 90000 از قبل هک شده ای گیرتون نیومد تا furtona انتقال بدین به مموری میتونین برنامه ulaunch elf با فرمت iso یا bin با سرعت پایین به cd کپی کنین و با استفاده ازون برنامه میتونین به یو اس بی و مموری کارت دسترسی داشته باشین و مراحل کپی furtona به فلاش و مموری کارت انجام بدین من این کارو تست کردم و مهندس جان لطفا این مطلب اضافه کنین با برنامه ulanch elf با فرمت cd در سایت
  با تشکر

  پاسخ
 • سلام و خسته نباشی خدمت مهندس..
  ببخشید برای PS2 بدون اداپتور کدوم برنامه ها را دانلود کنم؟!؟!؟
  به همه ی برنامه های بدون اداپتور هم نیاز هه یا نی؟!؟!؟

  پاسخ
 • Avatar
  امیررضا
  1398-12-10 9:42 ب.ظ

  سلام کنسول من 90004 است و آداپتور داره از آموزش اول استفاده کنم یا دوم ؟

  پاسخ
 • Avatar
  afshinsasaniyan
  1398-12-10 6:27 ب.ظ

  سلام مهندس من روشی پیدا کردم که کنسول های مدل 90000 به بالا رو میشه هک کرد و بدون سی دی که شما گفتین بازیو اجرا کرد بطور دقیق در سایت مفصل قرار بدین کار به اینصورت ک برنامه furtona lancher دانلود میکنیم و از حالت زیپ خارج میکنیمش بعد فایل furtona داخل مموری کارت میندازیم و مشکل اینه چجوری داخل مموری بندازیم اون فایل میتونین از ulanch elf یا از یه دستگاه دیگه مدل پایین 90000 که هک شدن اون فایل کپی کنین به داخل مموری و بزنین به کنسول مدل 90000

  پاسخ
 • بله الان درست شد جناب هوشیار. آقای ابولفضل برای گرفتن جواب سئوالات به تالار گفتگو پست آنلاین سازی ps2 مراجعه کن. ای کاش ایمیلی یا هشداری داده میشد به فردی که جواب سئوالش داده شد. اگه یه همچین گزینه ای اضافه بشه خیلی خوب میشه. چون اشخاصی که سئوال پرسیدن تو وبسایت ممکنه یادشون بره یا صفحه رو ببندن یا چیزای دیگه… بلاخره نوتیفیکشن و یاد آوری چیز خوبی هست.

  پاسخ
  • سلام
   اقا من ps2 مدل scph-90004 دارم
   سی‌دی بوت رو نمیاره و یه صدا های تق تق عجیبی میده :/
   یا به سختی بعد از چندین بار امتحان کردن بالا میاره
   ادمو کلافه میکنه اصلا
   تا حالا فایل ایزو بوت رو روی دوتا سی دی و یه دی‌وی‌دی رایت کردم و تست زدم ولی بازم بگیر نگیر داره و بعضی وقتا اصلا باید بیخیال بشم.
   شما تجربه مشابه‌ای داشتید و اینکه چطور رفع کردید؟
   ممنون میشم کمکم کنید
   اینم بگم لنز سالمه و همه بازیا رو اجرا میکنه

   پاسخ
 • سلام جناب هوشیار. میخوام در تالار گفتگو به سئوال ابولفضل پست: آنلاین سازی ps2 جواب بدم. ولی هرچی میزنم فرستادن. میزنه خطا : آیا از انجام این کار مطمئن هستید؟ لطفا اقدام کنید

  پاسخ
 • Avatar
  ابوالفضل
  1398-11-22 9:01 ب.ظ

  آخه رو اون کنسول حتی سی دی هم نذاشتم اما پس زمینه free mc bot اومد ممکنه مشکلی داشته باشه؟؟؟

  پاسخ
 • Avatar
  ابوالفضل
  1398-11-21 6:43 ب.ظ

  سلام من هرکاری که گفته بودید رو انجام دادم اما بعد از نصب برنامه روی مموری کارت وقتی که میخواستم سیستم رو ریستارت کنم اون پس زمینهfree mc bot بعد از ریستارت برام نیومد و همون پس زمینه اصلی دستگاه اومد اما وقتی این کار رو روی یه دستگاه دیگه انجام دادم بعد از نصب و بعد از ریستارت سیستم خودش پس زمینه free mc bot رو نشون داد مشکل دستگاه من چیه؟؟

  دستگاه من مدلش 9004 و اون دستگاهی هم که اون پس زمینه رو آورد هم مدلش 9004 ممنون میشم اگه جواب بدید

  پاسخ
 • سلام من تعداد زیادی بازی دارم و چند بار خواستم همشو یجا با برنامه usb util تبدیل کنم به فرمتی که دستگاه پلی 2 میخونه ولی یه ارورهایی میدن بعضی بازیا بنابراین میخوام چندتا چندتا جدا تبدیل کنم اخر سر اونایی که سالمن رو جمع کنم داخل یه پوشه ولی مشکل اینه که برای هر پارت یه فایل cfg جداگانه میسازه و نمیشه این فایل های هم نام رو در یک پوشه ریخت و همه بازی ها رو یکجا جمع کرد ، باید چیکار کنم ؟

  پاسخ
 • باعرض سلام و خسته نباشید
  ابتدا تشکر می کنم بابت تهیه این آموزش
  من طبق آموزش پیش رفتم و موفق شدم بازی رو اجرا کنم ولی متاسفانه محتوای فایل iso که برای دانلود و رایت پکیج کردید خیلی قدیمی هستن ، من نسخه های بروز و پایدار 0.93 OPL و FMCB 1.966 رو دانلود کردم و خلاصه پکیج زیر رو ایجاد کردم .
  ولی مشکل اینجاست که دستگاه CD من رو بوت نمیکنه ، انقد CD رایت کردم کار نکرد خسته شدم ، میشه پکیج رو چک کنید ببیند مشکل از کجاست و چه پیشنهادی دارید . ضمنا به اون صورتی که نوشتید ابتدا همین نسخه FMCB 1.8 رو نصب کنیم بعد اقدام به بروزرسانی از روی فلش کنیم ، اولا دستگاه من WARNINIG میده با این مضمون که دستگاه شما این برنامه رو پشتیبانی نمیکنه ولی میتونید نصب کنید ، بعد از فرمت مموری کارت و نصب این نسخه و ریست دستگاه وقتی میخوام برنامه رو لانچ کنم عمل نمیکنه میره توی برازر مربوط به مموری کارت ، اگر هم FMCB رو بروزرسانی نکنم و میرم از USB MASS برنامه OPL رو نصب کنم بجای اینکه نصب کنه صفحه SETTING زو میاره .
  واقعا حیفه چون نسخه جدید هردو کلی باگ فیکس شده و OPL جدید بازی ها رو بهتر و پایدار تر اجرا میکنه .
  ممنون منتظر پیشنهاداتتون هستم .

  پاسخ
 • Avatar
  ابوالفضل
  1398-11-08 6:54 ب.ظ

  سلام ببخشید من همون کارایی که گفته بودید روانجام دادم اما یک سوال داشتم وقتی که بازی رو دانلود کردم باید اونو داخل کنسول برق مستقیم داخل فلش تو پوشه ی open ps2 loder بریزم یا فقط باید داخل فلش بریزم

  پاسخ
 • سلام با تشکر از سایت خوبتون یه سوال داشتم. من اون سی دی رو رایت کردم. وقتی داخل ps2 میذارم نصب نمیشه و خطای signing dvdelf for memory card 1 error رو میده.
  مموری کارتم 8 مگابایته و magicgate هست.

  پاسخ
 • سلام ممنون از سایت خوبتون من قبلا این برنامه رو (free MCBoot) نسخه v1.8 رایت کردم تمام توضیحات مربوطه انجام دادم فقط در آخرین مرحله که صفحه رنگ رنگی میشه بعد بازی میاد رو یکی از رنگها میمونه بعد هیچ.
  منم دیدم کاری نمیشه کرد بی خیال شدم تا اینکه این دیدم حالا مشکل من اینجاست که من این free mcboot رو روی CD با برنامه پاورایزو با سرعت 8× رایت کردم بعد روی ps2 که میزارم صدا میده(تق تق). بعد نمیاد.
  مشکل چیه؟
  اگه از لنز CDخوان باشه راه حل چیه؟
  اگرم نه چیکار کنم؟
  و یه سوال دیگه free MCBoot نسخه v1.8 با اینکه نسخه v1.95 هست چه فرقی میکنه؟
  ممنون.

  پاسخ
 • درود
  من برنامه ای که گفتید رو روی یه cdرایت کردم یا سرعت16x
  وقتی این cd رو روی دستگام که مدل90004هست میزارم دستگاه اون صفحه ای رو که مموری کارت توش هست رو بالا میاره که کنار مموری کارت یه cdسیاه قرار داره وقتی روی cd سیاه میزنم دوباره همون صفحه بالا میاد و این همین جور میتونه ادامه پیدا کنه میشه بگین مشکل چیه خیلی ممنون

  پاسخ
 • Avatar
  ابوالفضل
  1398-11-05 9:34 ب.ظ

  سلام ببخشید یه سوال دیگه بعد از اینکه برنامه رو از طریق دی وی دی یا سی دی رو کنسول برق مستقیم رایت کردیم بعد سیستم رو خاموش می‌کنیم و دیسک رو برمی‌داریم ؟؟؟ یا نه همینطوری باید داخل دستگاه باشه؟؟

  پاسخ
 • Avatar
  ابوالفضل
  1398-11-05 2:21 ب.ظ

  ممنون از پاسخگویی دقیق و کامل
  شما خیلی سایت خوبی دارید حتما این سایت رو به دوستام تبلیغ می کنم خیلی کامل توضیح میدید

  پاسخ
 • Avatar
  ابوالفضل
  1398-11-03 11:55 ق.ظ

  سلام خسته نباشید شما به من گفتید روسی دی خام باید برنامه رو از طریق برنامه نرو یا پاور ایزو رایت کنم اما وقتی رایت شد وقتی که گذاشتمش تو کنسول کامل نمی چرخید بنی یک یا دو ثانیه بعد از گذاشتن سی دی صدای تیک. تیک. میداد

  بعدش وقتی خواستم برنامه رو رو دی‌وی‌دی رایت کنم سیستم برنامه ی نرو رو باز نکرد فقط یک صدم ثانیه صفحه باز می شد اما درجا بسته میشد

  بی‌زحمت ممکنه بگید مشکلش چیه چون روی کنسول من نوشته DVD ??? یعنی فقط این دستگاه دی وی دی باز میکنه خواهش میکنم جواب بدید؟؟

  پاسخ
  • سلام، کنسول PS2 لنزش روی دو حالت کارمیکنه روی سی دی و دی وی دی و بخش سی دیش ضعیف شده،بازم نرم افزار نرو رو غیرفعال و دوباره نصب کنید و رایت رو انجام بدین.

   پاسخ
 • Avatar
  ابوالفضل
  1398-10-23 9:48 ب.ظ

  سلام آیا راهی داره که بشه با Ps2 آنلاین بازی کرد ؟ منظورم اینه که میشه سیستم کنسول رو به اینترنت متصل کرد اگه میشه یه آموزش ممکنه بزارید ممنون میشم اگه برام متن رو به جیمیلم

  یه چه چیز دیگه اون سی دی یا دی وی دی که میخوایم برنامه رو روش رایت کنیم باید خام باشه یا چیزی داخلش باید باشه؟؟

  خیلی ممنون از راهنمایی تون

  پاسخ
 • سلام من یه بازی خریدم روشن که میشه صفحه ابی میاد توش نوشته
  Ps2 multiloader
  چیکار کنم لطفا راهنمایی کنید.

  پاسخ
 • سلام.ممنون از سایت خوبتون.
  من بازی هارو با نرم افزار ریختم تو فلش ولی هنگام اجرا تو psبه صورت لک و گیری اجرا میشه مشکل چیه؟(کنسول90004هست)

  پاسخ
 • سلام اگر سیدی روی دستکاه کار نکرد ایراد از چی میشه براش فلش بزاری درست بشه

  پاسخ
 • این بازی های که با فرمت ایزو خودتون گذاشتید تو سایت خوبه؟

  پاسخ
 • از کجا نسخه اصلی بازی پیدا کنم؟

  پاسخ
 • سلام.من بیشتر بازی هارو از سایت sokoot197.blog.ir دانلود کردم.ولی مثلا بازی های گاد اف وار 1 و 2 رو با برنامه usb util کپی میکنم روی فلش ولی وسطای بازی گیر میکنه.وقتی روی یو اس بی2 این کارو کردم اصلا وارد بازی نشد.با یو اس بی 3 وارد بازی میشه ولی وسط بازی فیلماش فریم فریم کند میشه یا اینکه کاملا گیر میکنه.
  توروخدا راهنماییم کنید.

  پاسخ
 • سلام آیا کنسول مدل SCPH-90004 CB رو می شه فلش خور کرد

  پاسخ
 • سلام دستگاه من پلی استیشن 2 فت 50004هستش برنامه cd MCBOOT.ELF Play Station 2.isoدانلود کردم رو سیدی زدم مثل آموزش سیدی بوت ساختم دستگاه موقع اجرا فقط مینویسه Play Stationچکار کنم؟

  پاسخ
  • سلام کنسول شما سی دی برنامه رو اجرا نمیکنه که میتونه دلایل زیادی داشته باشه ،از لنز ضعیف تا مشکل داشتن کنسول با سی دی های رایتی و یا رایت اشتباه برنامه.بازم می تونید با یک کنسول دیگه برنامه رو داخل مموری کارت تون نصب کنید و روی کنسولتون اجرا کنید،خوبی کنسول های فت اینه که با برنامه فری مک بوت هماهنگ هستند.

   پاسخ
 • سلام
  می‌خواستم بپرسم اگه بخوام چیپی که گفتید رو روی دستگاه نصب کنم باید طبق روش فلش خور کردن مدل های آدابتوردار اقدام کنم؟
  و اینکه آیا احتمال داره دستگاه خراب شه یا مشکل پیدا کنه؟
  اگه داره درصد ریسکش چقدره؟
  و آیا خودم می‌تونم نصبش کنم یا مهارت تخصصی می‌خواد؟
  ممنون

  پاسخ
  • سلام کار یکم تخصصیه و دستگاه رو باید به تعمیرکار بسپارید، البته کسانی که مودچیپ گذاشتند روی دستگاه زیاد راضی نیستند طبق تجربیات من،هزینه ی تعویض لنز و گذاشتن مودچیپ فرق آن چنانی نمی کند.پیشنهاد من این است که لنز دستگاه تون رو درست کنید که بتونید هم از روی سی دی بازی کنید و هم از روی فلش

   پاسخ
   • سلام
    با توجه به اینکه مدل های برق مستقیم نیاز دارن تا همیشه لنزشون سالم باشه و در غیر این صورت فلش خور نمی‌شن و نصب مود چیپ هم به قول شما دردسر داره، به نظرتون اگه من دستگاهمو با یه مدل قدیمی‌تر که آدابتورخور باشه عوض کنم، آیا معقوله؟ (چون واقعا از دردسرهای اجرای دیسک خسته شدم)
    من شنیدم تفاوت کیفیتی و سخت افزاری بین مدل های برق مستقیم با مدل های قبلی وجود نداره و تفاوتشون فقط تو ظاهر و نداشتن آدابتوره؛ آیا این درسته؟
    اگه درست باشه فکر کنم تعویض با مدل قدیمی‌تر در ازای رهایی از دردسرهای دیسک می‌ارزه.
    نظر شما چیه؟

    پاسخ
 • سلام مدل دستگاه من 9006 برق مستقیم هست و نرم افزار هم کامل نصب شد هیچ مشکلی هم حین نصب پیش نیومد مشکل اینه وقتی روی گزینه سوم میزنم و L1 R1 رو نگه میدارم نمیره داخل صفحه ای بازی ها و به جاش می‌ره قسمت تنظیمات از اونجا منوی فلش رو آوردم ولی بازی ها رو برای اجرا نشون نمی ده یعنی منوی فلش میاد و بالا نوشته USB games اما بازی های که ریختم رو نشون نمیده فایل بازی ها iso هست میشه کمکم کنید مشکل از کجاست ؟

  پاسخ
  • سلام مموری کارت رو یک بار فرمت کنید و دوباره برنامه رو داخلش نصب کنید ، بازی هایی که فرمتشون ایزو iso است باید با برنامه usb utill تبدیل و سپس داخل فلش ریخته بشند ،ضمنا قبل از ریختن فلشتون رو هم یک بار فرمت Restore کنید.

   پاسخ
  • سلام
   منم مشکل این دوستمون رو دارم؛ سی‌دی‌بوت به‌درستی اجرا می‌شه و به‌درستی روی مموری‌کارت نصب می‌شه (اون ۳تا آیکون رو می‌اره) اما همونطور که دوستمون گفت بعد از نگه‌داشتن R1 و L1 وارد یه منو با تم آبی‌رنگ می‌شه (شبیه منو PS3 و PS4) و تو قسمت USB games هیچ بازی رو پیدا نمی‌کنه و می‌نویسه no item.
   من بازی‌هام رو با فرمت ISO از اینترنت دانلود کردم و به فلش منتقل کردم (من به کامپیوتر دسترسی ندارم و این کار رو با گوشی کردم)؛ می‌خواستم بپرسم بازی‌ها باید مستقیم تو فلش قرار بگیره یا باید تو پوشه خاصی تو فلش باشه؟
   و فلش رو دقیقا کِی باید وارد دستگاه کنم؟ (من قبل از روشن کردن دستگاه فلش رو وارد می‌کنم)
   آیا همه‌چیز رو درست انجام دادم؟ بنظرتون مشکل از کجاست؟
   ممنون می‌شم پاسخ بدید.

   پاسخ
   • سلام بازی ها باید توسط نرم افزار usb utill که فقط نسخه ی دسکتاپ داره (مخصوص کامپیوتر) تبدیل و بعدش داخل فلش ریخته بشه ، از دو طریق می شه تبدیل کرد :اول سی دی بازی رو داخل دی وی دی رایتر گذاشته و مستقیم روی فلش توسط نرم افزار usb utill تبدیل کنید و دوم این که فایل ایزوی دانلودی رو با همین نرم افزار تبدیل و داخل فلش بریزید. شما برنامه فلش خور کردن رو درست نصب کردین فقط تبدیل رو باید انجام بدین.

    پاسخ
    • هم برنامه Free MCBoot و هم بازی‌ها تو فرمت ISO هستن؛ پس چرا برای انتقال Free MCBoot به CD یا DVD، لازم نبود با برنامه USB Util تبدیل کنیم و صرفا کافی بود رایت کنیم تا دیسک اجرا بشه اما برای بازی‌ها حتما باید با USB Util تبدیل کنیم؟
     برام سواله که برنامه USB Util دقیقا چی‌کار می‌کنه و منظورتون از تبدیل چیه؟ چون طبق برداشت من از توضیحاتتون، هم ورودی برنامه فایل ISO هست و هم خروجی! در واقع کار این برنامه بیشتر شبیه انتقاله تا تبدیل.
     می‌شه در مورد لزوم این برنامه اگه اطلاعی دارید توضیح بدید؟
     ممنون می‌شم

     پاسخ
     • سلام برنامه فری مک بوت یک برنامه ی نصبی و اجرا کننده بازی های داخل فلش می باشد که برای بوت کردن فلش ازش استفاده میشه و تا اون برنامه اجرا نشه شما به لیست بازی های داخل فلش دسترسی نخواهید داشت.اجرا میشه ولی شما بوت رو چطوری می خواهید انجام دهید ؟

 • ps2 من سری 50004 برق مستقیمه.نرم افزار cd mcbbot رو با سرعت 4x , 8x , 16x روی سی دی و دی وی دی های مختلف ریختم.دستگاهم سی دی رو شناسایی میکنه اما وارد منوی برنامه نمیشه.فقط ی صفحه مشکی میاد ک نوشته play station,پایینشم نوشته scee.
  لنز دستگاهم سالمه.
  مشکل از کجاس؟

  پاسخ
  • سلام سی دی رو کنسول شما اجرا نشده ،احتمالا شما سی دی رو اشتباه رایت کردی، خود فایل دانلودی از این سایت (CD MCboot) رو روش راست کلیک کن و بعدش Open Whith با نرو یا هر نرم افزار رایت دیگه رایت کن.فایل دانلود فری مک بوت نباید اکسترکت بشه .

   پاسخ
 • Avatar
  ناشناس
  1398-05-19 1:55 ب.ظ

  سلام خسته نباشید
  جسارتا مدل دستگاه 30003 هست من هم باید از این روش استفاده می کنم؟
  با تشکر از سایت خوبتان

  پاسخ
 • من سی دی گیم شارک ندارم
  پلی استیشنم هم فلش خور نیست
  ب بازی های ذخیره شده هم نیاز ندارم
  چ طوری باید فرمتش کنم؟؟

  پاسخ
  • الان چون مموری کارت لود نمیشه و شما نمی تونید بازی ها رو مستقیم پاک کنید پس برنامه ی free mc boot رو دانلود کنید و روی سی دی رایت کنید، داخل دستگاه بگذارید و اجراش کنید وقتی بالا اومد یک ایتم مونده به اخر format mc رو ضربدر بزنید تا فرمت بشه مموری کارت.

   پاسخ
   • حتما باید روی سی دی رایت کنیم یا روی
    دی وی دی هم میشع؟
    مموری کارت منم خراب شده نمیتونم پاک
    کنم این راه حل واسه منم جواب میده دیگه؟

    پاسخ
 • سی دی گیم شارک ندارم
  بازی های ذخیره شده تو مموری رو نیاز ندارم
  فلش خورم نیست
  چ طوری باید فرمتش کنم؟؟!

  پاسخ
 • من زمانی ک وارد میشم وسط صحفه نوشته لودینگ و اصلا نمیره و نمیشه انتخاب کرد ک بخوام پاک کنم راه دیگ ای داره؟؟

  پاسخ
  • فایل های داخل مموری بعضی هاش خراب شده تنها راهش فرمت کردنه ، البته با سی دی گیم شارک می شه لیست بازی های ذخیره شده رو مدیریت کرد اگه دارین.

   پاسخ
  • احیانا اگه تو مموری‌کارتتون یکی از سری بازی‌های Winning Eleven (یه نوع فوتبال قدیمی که قبل از سری PES و FIFA رایج بود) رو نصب کردید، سیوش رو از درون خود بازی حذف کنید.
   سیو این بازی مشکل داره و باعث می‌شه مموری‌کارت تو قسمت Browser باز نشه.

   پاسخ
 • سلام ی سوال داشتم
  حافظه رم من پرهه
  چطوری میتونم فرمتش کنم؟؟؟

  پاسخ
  • سلام اگه کنسولتون فلش خوره نباید فایل های اجرایی فلش خور کردن از داخل مموری پاک بشه فقط آیکن بازی هایی که مطمئن هستید رو پاک کنید ،3 تا فایله که اصلا نباید پاک بشه.

   پاسخ
 • یعنی مشکل از سرعت هست یعنی با 16x رایت کنم این مشکل برطرف میشه؟؟

  پاسخ
 • همونطور که گفتید فایل رو از اکسترکت خارج نکردم
  با سرعت 4x ریختم ولی جواب نمیده
  انگار هیچی سی دی داخلش نذاشتی
  من گیج شدم نمیدونم چیکار کنم

  پاسخ
 • سلام من برنامه mcboot رو بر روی سی دی رایت کردم ولی وقتی به پلی استیشن وصل میکنم هیچ چیزی نشان داده نمیشه مثل اینک سی دی داخل دستگاه نزاشتی
  باید چه کار کنم؟؟؟
  مدل 90006برق مستقیمه
  ی سوال دیگه حتما برای رایت کردن باید سرعت روی 8 یا 16 تنظیم باشه؟؟

  پاسخ
  • سلام یه بار روی سی دی رایت کنید و یه بار هم روی دی وی دی با نرم افزار نرو رایت کنید با سرعت 16 ایکس ،ممکنه لنزه دستگاهتون بخش سی دی یا دی وی دیش مورد داشته باشه ، یا شایدم با سی دی های رایتی کنار نیاد .
   زمانی که فایل رو دانلود کردین فایل رو اکسترکت یا خارج نکنید همونطوری رایت کنید.

   پاسخ
 • سلام خسته نباشید من همه مراحل رو طی کردم سی دی رو که وارد پلی استیشن میکنم هیچ چیزی رو اجرا نمیکنه پلی استیشن من برق مستقیم مدل 9006 هست اگه میشه راهنماییم کنین ممنون

  پاسخ
 • ببخشید برای من صفحه ای که باید نصب کنیم نمیاد

  پاسخ
 • سلام میخاستم ببینم دیگه هیچ راهی نیست که بشه به چشم دستگاه کاری نداشت و بازی از روی فلش اجرا بشه ؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست