به سایت هوشیار خوش آمـدید
به سایت خودتان خوش آمـدید
به سایت هوشیار خوش آمـدید
به سایت هوشیار خوش آمـدید
  1. خانه
  2. طراحی سایت
  3. آموزش وردپرس
  4. نکات لازم برای انتخاب کلمات کلیدی و تاثیر آن در سئوی سایت

نکات لازم برای انتخاب کلمات کلیدی و تاثیر آن در سئوی سایت

نکات لازم برای انتخاب کلمات کلیدی و تاثیر آن در سئوی سایت
نکات لازم برای انتخاب کلمات کلیدی و تاثیر آن در سئوی سایت

انتخـاب کلمـه ی کلیـدی مناسـب مهـم تریـن کار بـرای شـروع فعالیـت در حـوزه وب اسـت. کلمـات کلیـدی مـی تواننـد ورودی سـایت را هدفمنـد کننـد و باعـث سـود در کسـب و کار اینترنتـی شـوند.

کلمه کلیدی چیست ؟

  keyword یا کلمه کلیدی عبارتی است که کاربران اینترنت برای یافتن مطالب مورد نظر خود آن ها را در موتورهای جستجوگر وارد می کنند. به عبارتی کلمه کلیدی معرف محتوای شما در سایت می باشد. کلمه کلیدی همان چیزی است که باعث می شود کاربران مطالب شما را ببینند و محتوای شما در آن کلمات کلیدی در صفحات نخست نتایج گوگل دیده شوند. به کاربردن کلمات کلیدی مناسب مهم ترین تکنیک سئو و بهینه سازی سایت به شمار می آید. در نتیجه لازمه ی موفقیت یک سایت به کاربردن کلمات کلیدی مناسب است. اما از چه کلماتی باید به عنوان کلمات کلیدی استفاده نمود؟ این کلمات کلیدی را چگونه باید در تولید محتوا به کار برد؟

1- خودتان را به جای مخاطب قرار دهید

در انتخاب کلمات کلیدی شما می بایست خودتان را به جای مخاطبان قرار داده و تصور کنید که به خدماتی نیاز دارید که در رابطه با کسب و کار شما می باشد. سعی کنید تا از ساده ترین مدل و یا عامیانه ترین شکل کلمات استفاده کنید و از بکار بردن کلمات پیچیده و سخت که دور از ذهن کاربران می باشد پرهیز نمایید.

2- لیستی از کلمات کلیدی ایجاد کنید

بعد از جستجو و یافتن کلمات کلیدی نسبتا مناسب، سعی کنید تا آن ها را در لیستی برای خود ذخیره نمایید.

Long tail keywords -3 یا کلمات کلیدی طولانی

بعضی افراد تصور می کنند کلمات کلیدی کوتاه تر بازدهی بیشتری دارد. فقط کافیست کلمات کلیدی را بررسی کنید متوجه خواهید شد که کلمات طولانی تر هدفمندتر هستند وبازدهی بهتری خواهند داشت.

یکی از مزیت های کلمات طولانی، دقیق تر بودن آن هاست. شما مخاطبی را به دست می آورید که دقیقا به دنبال خدمات شما می گردد.

یکی دیگر از مزیت اصلی آن ها در مقایسه با کلمات کوتاه این است که سئو روی کلمات طولانی ساده تر اســت و می بینید که خیلی راحت تر به نتیجه خواهید رسید نسبت به یک کلمه ی یک بخشی.

4- استفاده از ابزار گوگل Adwords

گوگل Adwords ابزار فوق العاده ای برای تبلیغات در سطح گوگل است. ابزاری قدرتمند به نام keyword planner در گوگل Adwords وجود دارد که میتوانید لیستی از کلمات کلیدی را به آن داده و متوجه شوید که این کلمات در طول ماه ها و سال های گذشته جستجو شده و دارای چه ارزشی می باشد.

5- بررسی سایت رقبا

با جستجوی کلمات کلیدی خود متوجه می شوید که نمونه های سایت شما وجود دارد که آن ها رقبای شما هستند. می توانید به این وب سایت ها سر بزنید. فقط کافیست کمی کد نویسی بلد باشید با مشاهده کد های سایت رقبا متوجه می شوید که رقیبان شما از چه کلمات کلیدی استفاده کرده اند و با قرار دادن آن ها در ابزارهای معرفی شده ی بالا می توانید میزان اهمیت کلمات آن ها را بررسی کنید و اگر نتیجه خوبی داشت شما هم در این کلمات با رقیبانتان رقابت کنید.

نکات لازم برای انتخاب کلمات کلیدی و تاثیر آن در سئوی سایت
نکات لازم برای انتخاب کلمات کلیدی و تاثیر آن در سئوی سایت

6- بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کنید

افراد متخصص خودشان را درگیر موارد بی اهمیت نمی کنند به جای اینکه 100 کلمه انتخاب کنید 20 کلمه هدفمند و کلیدی انتخاب کنید. افراد متخصص به راحتی هر کلمه ای را انتخاب نخواهند کرد. حتی اننتخاب یک کلمه تنها نیز کاملا اشتباه است.

اینکه سعی کنید تنها در یک کلمه کلیدی به حالت ایده آل برسید باعث شکست تان خواهد شد، زیرا میزان ورودی سایت وابسته به کلمات کلیدی مناسبی است که برای صفحات مختلف سایت انتخاب می کنید.

پیشنهاد می کنیم چند کلمه کلیدی مناسب انتخاب کنید این کار خیلی بهتر از انتخاب های زیاد و ضعیف اسـت. اگر تمرکـز خودتان را روی تمام کلمات قرار دهید و بخواهید در تمام آن ها بهینه سازی انجام دهید قطعا بازدهی تان بین تمام این کلمات تقسیم میشود. کلمات کلیدی خیلی با کیفیت را پیدا کنید و تمرکزتان را دقیقا روی این کلمات قرار دهید و سایت خودتان را در این کلمات بهینه سازی کنید. بعدها می توانید کلمات دیگری پیدا کنید و در آن کلمات هم سایت تان را بهبود دهید و به صفحات اول گوگل، سایت خود را منتقل کنید.

7- حجم جستجوی کلمات کلیدی

یکی دیگر از مسائلی که باید به آن اشاره کنیم، حجم جستجو و چگالی کلمات کلیدی است. هر اندازه که حجم جستجو برای یک کلمه کلیدی بیشتر باشد، رسیدن آن به رنک بالا دشوار تر خواهد بود. به این موضوع سختی کلمات کلیدی می گویند که در بعضی موارد با ویژگی SERP نیز همراه می شود. اگر یک کلمه کلیدی با ویژگی SERP ترکیب شده باشد، در واقع سختی کلمه کلیدی بیشتر می شود. به بیان ساده تر هر چه حجم جستجوی کلمات کلیدی بیشتر باشد، رقابت نیز برای کسب جایگاه بهتر در نتایج موتورهای جستجو بیشتر خواهد بود.


تهیه کننده : حسن هوشیار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست