به سایت هوشیار خوش آمدید
به سایت هوشیار خوش آمدید
به سایت هوشیار خوش آمدید
سایت هوشیار
 1. خانه
 2. آموزش کامپیوتر
 3. کدام سرویس دهندگان ADSL ؟

کدام سرویس دهندگان ADSL ؟ + معرفی شرکت های ADSL نقض کننده حقوق مشتریان

کدام سرویس دهندگان ADSL ؟
کدام سرویس دهندگان ADSL ؟

در این مطلب ( کدام سرویس دهندگان ADSL ؟ ) با ما همراه باشید تا با حداقل سرویس هایی که می بایست از شرکت های ارائه دهنده اینترنت دریافت نمایید، آشنا شده و در نهایت، ما به معرفی دزدترین شرکت های ADSL خواهیم پرداخت.

یکی از اصلی ترین نگرانی های کاربران اینترنت در ایران، انتخاب سرویس دهنده ای است که بتواند با تعرفه مناسب سرویسی بدون دردسر، قطعی و مشکلات مشابه را در اختیار آنان قرار دهد.اما آن سرویس دهنده در ایران کدام است؟ در این مقاله نمی خواهیم برترین سرویس دهندگان ADSL را معرفی کنیم، چون مهم تر از آن این است که همه ی افراد باید به حداقل خدماتی که می بایست از سمت ارائه دهنده ی آن دریافت کنند آشنا شوند.

این نوشته برای آگاه سازی کسانی است که می خواهند انتخاب خود را از بین شرکت های مختلف ارائه دهنده اینترنت انجام دهند و یا کسانی است که از سرویس های اینترنت ADSL یک شرکت خاص استفاده می کنند و آگاهی از کیفیت خدماتی که باید دریافت کنند ندارند البته در قبال هزینه ی زیادی که به چنین شرکت هایی پرداخت می کنند.

در چندین سایت مطرح مشاهده کردم که مثلا درباره ی نحوه ی محاسبه سرعت واقعی اینترنت ADSL، که چگونه باید افراد آن را محاسبه کنند، دقیقا یک مقاله چند صفحه ای درباره تبدیل بایت به بیت نوشته شده بود، تا آخرش به این نتیجه برسند که باید طرح اینترنتی که کاربر از شرکت میخرد را باید تقسیم بر ۸ کند تا سرعت واقعی دانلود خود را بدست آورد.

خب اگر کسی هم بخواهد واقعا سرعت واقعی دانلود خود را بداند و با چنین مقاله ای طولانی روبه رو شود، مطمئنا بی خیال می شود.

کدام سرویس دهندگان ADSL ؟

دوستان عزیز سرعت سرویس‌هایی که از سوی شرکت‌های اینترنتی معرفی می‌شوند، بر اساس واحد کیلوبیت بر ثانیه محاسبه می‌شود. ولی برای سرعت دانلود فایل از اینترنت، واحد کیلوبایت به کار می‌رود. هر ۱ بایت از ۸ بیت تشکیل شده است. پس از هر سرویس دهنده ای که اینترنت ADSL میگیرید برای محاسبه سرعت واقعی آن را به ۸ تقسیم کنید تا سرعت واقعی را بدست آورید. مثلا اگر شما سرویسی به سرعت ۸ مگابایت بر ثانیه خریداری کرده اید، شما می بایست حتما سرعت دانلود ۱ مگابایت بر ثانیه را تجربه کنید.


کیفیت خدمات یک سرویس دهنده ی ADSL ، چگونه باید باشد؟

سرویس اینترنت باید همیشه آپتایم باشه

داشتن یک سرویس اینترنت آپتایم و نداشتن افت سرعت حق همه ی مشتریان می باشد، که متاسفانه بعضی از شرکت های ADSL با بهانه های غیر موجه اقدام به این کار غیر اخلاقی می کنند.قطعی های مکرر و یا به فاصله های طولانی در شبانه روز باعث رنجش کاربران شده و حس بدی نسبت به ارائه دهنده ی آن پیدا می کنند.

پشتیبانی خوب و ندادن جواب های سربالا

متاسفانه سرویس دهی و پشتیبانی بعضی از شرکت های ارائه دهنده ADSL روز به روز ضعیف تر از قبل شده، و با بروز مشکل در اینترنت کاربران یا مشتریان خود، با جواب های نامفهوم و یا بی ربط از قبال وظیفه خود نسبت به مشتری شانه خالی کرده و هیچ گونه ارزشی برای کاربران خود قائل نیستند، این مشکل به دو علت است: یا این گونه شرکت ها از افراد نه چندان ماهر و بی تجربه در بخش اپراتور استفاده می کنند و یا این که شرکت مذکور مدیری برای بازرسی و کنترل بخش پشتیبانی خود منصوب نکرده است.

استفاده از کُنترلر های دقیق برای محاسبه ترافیک مصرفی کاربران

متاسفانه مورد دیگری که در این روزها به وفور دیده و شنیده می شود، سرقت بعضی شرکت های ارائه دهنده ی اینترنت ADSL از حجم ترافیک خریداری شده مشتری است. این کار علاوه بر این که خیلی غیر اخلاقی و ناپسند است، سبب بی اعتمادی افراد جامعه نسبت به سایر شرکت های ارائه دهنده نیز می شود. همچنین اکثر شرکت های ارائه دهنده اینترنت از واحد محاسباتی گرد (مثلا ۱۵٫۳ گیگابایت) برای نمایش میزان ترافیک مصرف شده کاربر استفاده می کنند که نشان دهنده واحد محاسباتی محدود شده تا ۱۰۰ مگابایت می باشد، پس به طور کلی ۱ گیگابایت به ۱۰ قسمت تقسیم می شود، که این خود باعث عدم شفافیت در میزان مصرف داده کاربر شده و راه سوءاستفاده را برای برخی افراد در چنین شرکت هایی باز می گذارد.

البته کاربران نیز باید به طور مرتب رمز های مورد استفاده برای اتصال به اینترنت و همچنین رمز مودم خود را تغییر دهند، تا جلوی سوء استفاده افراد فرصت طلب یا سارق گرفته شود.

هشدار: شرکت های ارائه دهنده اینترنت ADSL که نقض کننده حقوق مشتریان باشند در صورت تداوم و اصرار به رعایت نکردن موارد فوق نامشان را در فهرست زیر ذکر خواهیم کرد.


شرکت های ارائه دهنده اینترنت ADSL که نقض کننده حقوق مشتریان هستند عبارتند از:

۱- اینترنت ADSL شرکت مخابرات ایران

شرکت مخابرات ایران جزو آن سرویس دهندگانی است که شاید به خاطر دولتی بودن و نداشتن نظارت موثر، تخلفات ذیل را انجام می دهد.

تخلفات: ۱- اُفت سرعت اینترنت ۲- استفاده نکردن از کنترلر های دقیق برای محاسبه ترافیک مصرفی کاربران ( سرقت ترافیک کاربران ) ۳- قطعی های طولانی و مکرر به فواصل زمانی کوتاه ۴- پشتیبانی بسیار ضعیف و بی تجربه.

 کدام سرویس دهندگان ADSL ؟

نکته مهم: اکیدا توصیه می کنیم به هیچ وجه از اینترنت ADSL مخابرات استفاده نکنید.

۲- آسیاتک

کدام سرویس دهندگان ADSL ؟

دومین شرکت نقض کننده حقوق مشتریان آسیاتک می باشد، که متهم به سرقت ترافیک کاربران خود (طبق نظرات مشتریان این شرکت) بوده است. همه کسانی که از این شرکت سرویس دریافت کرده اند، تمام شدن حجم مصرفی اینترنت به طور سریع و غیرعادی را تجربه کرده اند. متاسفانه بیشتر افرادی که در این زمینه به سامانه ۱۹۵ مراجعه کرده اند، کاری از پیش نبردند و یا به حق و حقوق خود نرسیده اند.


تهیه کننده : مسعود ساعی باعصمت


2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • Avatar
  مهرداد
  2020/06/23 3:10 ق.ظ

  توی این مملکت دیگه هیچی حساب و کتاب نداره. دوستان عزیز خواهش می کنم تمنا می کنم از مخابرات اینترنت نگیرید که مثل من سخت پشیمون میشید. دزدترین شرکتی که تابحال ازش اینترنت گرفتم شرکت اینترنت ای دی اس ال مخابرات بوده.حجماتون رو مثل آب خوردن قورت میدن و یک چشم بهم زدن میبینید ترافیکتون ته کشیده. قبلا ترافیک مصرفی ۱ به ۴ حساب میشد ولی انگاری فقط طرح عوض شده (بین الملل) ولی ضریب ۱ به ۴ شون هنوز روی ترافیک بین الملل هم حساب میشه. مشکلات دیگه مثل قطعی ها،کندی سرعت اینترنت و.. میگیم بیخیال. این ها فکر می کنند با جماعتی گاو طرفند که هیچی نمیفهمه. وقتی به پشتیبانی شون مشکل رو میگی هم آخرش میگه به من چه؟ برو از جای دیگه اینترنت بگیر. دوره سبقت گرفتن شده توی کلاهبرداری و دوز و کلک برای این جور شرکت های مایه ننگ ایران و ایرانی.

  پاسخ
 • دقیقا باید از این مملکت گذاشت و رفت تا بفهمیم ارتباطات و اینترنت و دسترسی چی هست دقیقا! همه جا که فیلتره چپ و راست این از این!آسیاتک نخرید هرچی میخرید اینو نخرید من اومدم ۱۰ گیگ خریدم درجا یه فایل ۶ مگابایتی دانلود کردم یه دست کلش بازی کردم که کلا حساب کنید خیلیم مصرف کرده باشه این ۲۰ مگابایت این نه؟ ۵۰ مگابایت(رویایی حساب کردم) بعد رفتم تو سایت میبینم ۱۶۰ مگابایت مصرف شده خخخخخ خودتون قضاوت کنین دزد چیه دزدی میکنن دزدیی!

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست