به سایت خودتان خوش آمـدید
به سایت هوشیار خوش آمـدید
به سایت هوشیار خوش آمـدید
به سایت خودتان خوش آمـدید
 1. خانه
 2. آموزش کامپیوتر
 3. بهترین سرویس دهندگان اینترنت ADSL کدام اند؟!

بهترین سرویس دهندگان اینترنت ADSL کدام اند؟! + معرفی شرکت های ADSL نقض کننده حقوق مشتریان

در این مطلب ( بهترین سرویس دهندگان اینترنت ADSL کدام اند؟! ) با ما همراه باشید تا با حداقل سرویس هایی که می بایست از شرکت های ارائه دهنده اینترنت دریافت نمایید، آشنا شده و در نهایت، ما به معرفی شرکت های ADSL که حجم خوری می کنند و ناقض حقوق مشتریان هستند خواهیم پرداخت.

یکی از اصلی ترین نگرانی های کاربران اینترنت در ایران، انتخاب سرویس دهنده ای است که بتواند با تعرفه مناسب سرویسی بدون دردسر، قطعی و مشکلات مشابه را در اختیار آنان قرار دهد.اما آن سرویس دهنده در ایران کدام است؟ در این مقاله نمی خواهیم برترین سرویس دهندگان ADSL را معرفی کنیم، چون مهم تر از آن این است که همه ی افراد باید به حداقل خدماتی که می بایست از سمت ارائه دهنده ی آن دریافت کنند آشنا شوند.

این نوشته برای آگاه سازی کسانی است که می خواهند انتخاب خود را از بین شرکت های مختلف ارائه دهنده اینترنت انجام دهند و یا کسانی است که از سرویس های اینترنت ADSL یک شرکت خاص استفاده می کنند و آگاهی از کیفیت خدماتی که باید دریافت کنند ندارند البته در قبال هزینه ی زیادی که به چنین شرکت هایی پرداخت می کنند.

در چندین سایت مطرح مشاهده کردم که مثلا درباره ی نحوه ی محاسبه سرعت واقعی اینترنت ADSL، که چگونه باید افراد آن را محاسبه کنند، دقیقا یک مقاله چند صفحه ای درباره تبدیل بایت به بیت نوشته شده بود، تا آخرش به این نتیجه برسند که باید طرح اینترنتی که کاربر از شرکت میخرد را باید تقسیم بر 8 کند تا سرعت واقعی دانلود خود را بدست آورد.

خب اگر کسی هم بخواهد واقعا سرعت واقعی دانلود خود را بداند و با چنین مقاله ای طولانی روبه رو شود، مطمئنا بی خیال می شود.

دوستان عزیز سرعت سرویس‌هایی که از سوی شرکت‌های اینترنتی معرفی می‌شوند، بر اساس واحد کیلوبیت بر ثانیه محاسبه می‌شود. ولی برای سرعت دانلود فایل از اینترنت، واحد کیلوبایت به کار می‌رود. هر 1 بایت از 8 بیت تشکیل شده است. پس از هر سرویس دهنده ای که اینترنت ADSL میگیرید برای محاسبه سرعت واقعی آن را به 8 تقسیم کنید تا سرعت واقعی را بدست آورید. مثلا اگر شما سرویسی به سرعت 8 مگابایت بر ثانیه خریداری کرده اید، شما می بایست حتما سرعت دانلود 1 مگابایت بر ثانیه را تجربه کنید.

کیفیت خدمات یک سرویس دهنده ی ADSL ، چگونه باید باشد؟

سرویس اینترنت باید همیشه آپتایم باشه

داشتن یک سرویس اینترنت آپتایم و نداشتن افت سرعت حق همه ی مشتریان می باشد، که متاسفانه بعضی از شرکت های ADSL با بهانه های غیر موجه اقدام به این کار غیر اخلاقی می کنند.قطعی های مکرر و یا به فاصله های طولانی در شبانه روز باعث رنجش کاربران شده و حس بدی نسبت به ارائه دهنده ی آن پیدا می کنند.

پشتیبانی خوب و ندادن جواب های سربالا

متاسفانه سرویس دهی و پشتیبانی بعضی از شرکت های ارائه دهنده ADSL روز به روز ضعیف تر از قبل شده، و با بروز مشکل در اینترنت کاربران یا مشتریان خود، با جواب های نامفهوم و یا بی ربط از قبال وظیفه خود نسبت به مشتری شانه خالی کرده و هیچ گونه ارزشی برای کاربران خود قائل نیستند، این مشکل به دو علت است: یا این گونه شرکت ها از افراد نه چندان ماهر و بی تجربه در بخش اپراتور استفاده می کنند و یا این که شرکت مذکور مدیری برای بازرسی و کنترل بخش پشتیبانی خود منصوب نکرده است.

آموزش نصب VMWare Tools در کالی لینوکس

استفاده از کُنترلر های دقیق برای محاسبه ترافیک مصرفی کاربران

متاسفانه مورد دیگری که در این روزها به وفور دیده و شنیده می شود، سرقت بعضی شرکت های ارائه دهنده ی اینترنت ADSL از حجم ترافیک خریداری شده مشتری است. این کار علاوه بر این که خیلی غیر اخلاقی و ناپسند است، سبب بی اعتمادی افراد جامعه نسبت به سایر شرکت های ارائه دهنده نیز می شود. همچنین اکثر شرکت های ارائه دهنده اینترنت از واحد محاسباتی گرد (مثلا 15.3 گیگابایت) برای نمایش میزان ترافیک مصرف شده کاربر استفاده می کنند که نشان دهنده واحد محاسباتی محدود شده تا 100 مگابایت می باشد، پس به طور کلی 1 گیگابایت به 10 قسمت تقسیم می شود، که این خود باعث عدم شفافیت در میزان مصرف داده کاربر شده و راه سوءاستفاده را برای برخی افراد در چنین شرکت هایی باز می گذارد.

البته کاربران نیز باید به طور مرتب رمز های مورد استفاده برای اتصال به اینترنت و همچنین رمز مودم خود را تغییر دهند، تا جلوی سوء استفاده افراد فرصت طلب یا سارق گرفته شود.

هشدار: شرکت های ارائه دهنده اینترنت ADSL که نقض کننده حقوق مشتریان باشند در صورت تداوم و اصرار به رعایت نکردن موارد فوق نامشان را در فهرست زیر ذکر خواهیم کرد.

شرکت های اینترنت ADSL که ناقض حقوق مشتریان هستند کدام اند؟

1- شرکت اینترنت ADSL مخابرات ایران

شرکت اینترنت مخابرات ایران جزوه آن سرویس دهندگانی است که شاید به خاطر دولتی بودن و نداشتن نظارت موثر، تخلفات ذیل را مرتکب می شود. لازم به ذکر است که این شرکت یکی از اصلی ترین ناقضان حقوق مشتریان و ارائه دهنده سرویس های فوق العاده بی کیفیت در ایران می باشد. اکیدا توصیه می کنیم که به هیچ وجه ممکن از اینترنت شرکت مخابرات استفاده نکنید، تا بعدا متحمل خسارت سنگین نشوید.

تخلفات:

1- اُفت سرعت اینترنت 2- استفاده نکردن از کنترلر های دقیق برای محاسبه ترافیک مصرفی کاربران ( سرقت ترافیک کاربران ) 3- قطعی های طولانی و مکرر به فواصل زمانی کوتاه 4- ارائه پایین ترین سرعت در سرویس های مشخص خریداری شده; این به این معنی است، که در پلن های اینترنت ADSL مثلا طرح 16 مگابایت با طرح 8 مگابایت و حتی 4 مگابایت هیچ فرقی نکرده و شما نهایتا در دانلود همان سرعت 600 کیلوبایت برثانیه را تجربه خواهید کرد، این در حالی ست که مثلا در طرح 16 مگابایت حداقل سرعت استاندارد دانلود می بایست 1.8 مگابایت بر ثانیه باشد، که متاسفانه این طور نیست. 5- پشتیبانی بسیار ضعیف، بی تجربه و البته طلبکار.


تهیه کننده : مسعود ساعی باعصمت


3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • Avatar
  مهرداد
  1399-07-19 8:43 ب.ظ

  توی این مملکت دیگه هیچی حساب و کتاب نداره. دوستان عزیز خواهش می کنم تمنا می کنم از مخابرات اینترنت نگیرید که مثل من سخت پشیمون میشید. دزدترین شرکتی که تابحال ازش اینترنت گرفتم شرکت اینترنت ای دی اس ال مخابرات بوده.حجماتون رو مثل آب خوردن قورت میدن و یک چشم بهم زدن میبینید ترافیکتون ته کشیده. قبلا ترافیک مصرفی 1 به 4 حساب میشد ولی انگاری فقط طرح عوض شده (بین الملل) ولی ضریب 1 به 4 شون هنوز روی ترافیک بین الملل هم حساب میشه. مشکلات دیگه مثل قطعی ها،کندی سرعت اینترنت و.. میگیم بیخیال. این ها فکر می کنند با جماعتی گاو طرفند که هیچی نمیفهمه. وقتی به پشتیبانی شون مشکل رو میگی هم آخرش میگه به من چه؟ برو از جای دیگه اینترنت بگیر. دوره سبقت گرفتن شده توی کلاهبرداری و دوز و کلک برای این جور شرکت های مایه ننگ ایران و ایرانی.

  پاسخ
 • اینترنت پیشگامان روهم اضافه کنید به لیست. دزدی ترافیک الان یک کلاس شده برای سرویس دهنده ها و هر کدومشون به یک نحوی میخوان آدم رو درست کنند. معلوم نیس داریم به کجا میریم.

  پاسخ
 • دقیقا باید از این مملکت گذاشت و رفت تا بفهمیم ارتباطات و اینترنت و دسترسی چی هست دقیقا! همه جا که فیلتره چپ و راست این از این!آسیاتک نخرید هرچی میخرید اینو نخرید من اومدم ۱۰ گیگ خریدم درجا یه فایل ۶ مگابایتی دانلود کردم یه دست کلش بازی کردم که کلا حساب کنید خیلیم مصرف کرده باشه این ۲۰ مگابایت این نه؟ ۵۰ مگابایت(رویایی حساب کردم) بعد رفتم تو سایت میبینم ۱۶۰ مگابایت مصرف شده خخخخخ خودتون قضاوت کنین دزد چیه دزدی میکنن دزدیی!

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست