بـه سـایـت خـودتـان خـوش آمـدیـد
بـه سـایـت هـوشـیـار خـوش آمــدید
بـه سـایـت خـودتـان خـوش آمـدیـد
بـه سـایـت خـودتـان خـوش آمـدیـد
  1. خانه
  2. طراحی سایت
  3. آموزش وردپرس
  4. 28 نکته طلایی سئوی سایت

28 نکته طلایی سئوی سایت

28 نکته طلایی سئوی سایت
28 نکته طلایی سئوی سایت

در این مقاله ما به شما 28 نکته طلایی سئوی سایت را آموزش خواهیم داد، که در افزایش ترافیک وب سایت نقش موثری دارند. این نکات جزو بهترین اصول پیاده سازی سئو هستند که با تجربه و تحقیق فراوان گردآوری شده اند، پس با ما همراه باشید.

سئو چیست؟ علمی است که به وسیله آن وب سایت شما می تواند در نتایج موتورهای جستجوگر نمایان شده و به دنبال آن، افزایش ترافیک و در نهایت رتبه ی بهتری در نتایج جستجو کسب نماید. این علم شامل تکنیک های بسیار زیاد و جذابی است که نیاز به تمرین فراوان و درنتیجه تسلط بر بهینه سازی سایت به صورت سئو داخلی و سئو خارجی دارد.

هدف سئو کمک به وب سايت‌ها در بدست آوردن محل بالا در نتايج جستجوي طبيعي و افزايش ارتباط بين صفحات و کلمات کليدي وارد شده توسط کاربران است. نمايش دادن بيشترين صفحات مرتبط با پرس‌و‌جوي جستجوي وارد شده داراي مزاياي زيادي هم براي کاربر و هم براي موتور جستجو است که در آن کاربر بيشترين نتايج مرتبط جستجو شده را پيدا مي‌کند و موتور جستجو قابل اعتماد مي‌شود.

28 نکته طلایی سئوی سایت

1- محـتـوا جزء چند فاکتور اصلی سئو

یکی از مهم ترین مسائل در سئو و افزایش رتبه سایت، تولید محتوای خوب ، اصولی و با کیفیت است. در توصیف تاثیر محتوا بر سئو باید بگوییم که الگوریتم های گوگل محتوای سایت ها را بررسی و آنالیز می کنند و اهمیت بسیار زیادی به محتوای وبسایت می دهند. در واقع، وبسایت هایی که محتوای کامل تر، جذاب تر و مفید تر تولید می کنند، شانس بیشتری در بین رقیبان خود خواهند داشت.

2- استفاده از عناوین جذاب

استفاده از عنوان مناسب با رابطه ی نسبتا مستقیم با مطالب انتشاری بسیار می تواند در جذب مخاطب تاثیرگذار باشدو رتبه ی شما را در گوگل بهبود بخشد.این کار اگر به صورت حرفه ای انجام شود، باعث ترغیب کاربران به بازدید از سایت شما می شود.

3- استفاده از کلمات کلیدی طولانی

28 نکته طلایی سئوی سایت

اگر شما نمی توانید برای کلمات کلیدی مورد نظر خود در رقابت بالایی که برای آنها وجود دارد رنک خوبی دریافت کنید، استفاده از کلمات کلیدی طولانی بسیار مناسب خواهد بود. به عنوان مثال اگر نمی توانید قرار گرفتن در صفحه اول گوگل برای عبارت سئو سایت را انجام دهید، بهتر است از عبارت کلیدی طولانی مثل سئو سایت برای کسب و کارهای اینترنتی استفاده کنید.

4- استفاده از متاتگ های مناسب

28 نکته طلایی سئوی سایت

3- متاتگ‌ها، محتوای وب سایت شما را برای ربات‌های گوگل توصیف می‌کنند. که باعث شناخته شدن بیشتر سایت شما برای موتورهای جستجو خواهند شد، پس استفاده از متاتگ را فراموش نکنید.مهم ترین متاتگ‌ها عبارت اند از متاتگ توضیحات (Meta Description) و متاتگ عنوان (Meta Title).

5- مقالات و پست‌های طولانی تر ارسال کنید

اگر در گوگل جستجو کنید می‌بینید مقالات طولانی تر در رتبه بالاتر و مقالات کوتاه در رتبه‌های بعدی قرار گفته‌اند.
خوب این چه معنی می‌دهد؟ داشتن پست‌های طولانی‌تر باعث کسب رتبه بهتر در نتایج جستجو می‌گردد.

6- کلمات کلیدی را در تگ‌های عنوان استفاده کنید

این خیلی مهم است چون به موتورهای جستجو کمک می‌کند بهتر بفهمند موضوع شما درباره چه چیزی است. علاوه بر این یک سیگنال بسیار قوی برای سئوی داخلی است.

7- استفاده از تصاویر کم حجم ولی با کیفیت

28 نکته طلایی سئوی سایت

استفاده از رسانه های تصویری بسیار در بهبود سئوی سایت موثر بوده و درج تصاویر با حجم حداکثر 70 کیلوبایت ( البته نسبت به تعداد تصویر موجود، این حجم متغیر خواهد بود) در مطلب بسیار مفید خواهد بود.

8- تگ Alt در تصاویر

28 نکته طلایی سئوی سایت

تگ آلت درتصاویر مقاله‌تان باید شامل کلمات کلیدی و کلیدواژه باشند.و هرگز تصویری را بدون Alt رها نکنید.

9- استفاده از کلیدواژه‌ها در اولین پاراگراف مقاله‌

سعی نمایید از کلیدواژه های اصلی مقاله تان حتما در اولین پاراگراف آن استفاده نمایید، تا موتورهای جستجوگر متوجه موضوع محتویات سایت تان شوند.

10- چگالی کلمات کلیدی

28 نکته طلایی سئوی سایت

سعی کنید چگالی کلمات کلیدی را در حد ۲ تا ۳ درصد رعایت کنید. در این کار زیاده‌روی نکنید. تمرکز بیش از حد روی این موضوع منجر به سئوی بد می‌شود.(چگالی کلمات کلیدی در مقاله باید نسبت به طول مقاله بدست آید که متغیر خواهدبود.)

11- سرعت بارگذاری سایت

28 نکته طلایی سئوی سایت

سرعت بارگذاری سایت یک فاکتور مهم رتبه‌بندی برای گوگل ، بینگ و سایر موتورهای جستجو است. آن‌ها وب‌سایت‌های با سرعت بالا را ترجیح می‌دهند. برای تست سرعت سایت از ابزار جی تی متریکس می‌توانید استفاده کنید.(این سایت تخصصی ترین آنالیزور سرعت وبسایت در جهان می باشد.)

12- عدم استفاده از محتوای تکراری

28 نکته طلایی سئوی سایت

موتورهای جستجو خیلی راحت محتوای تکراری را با اسفاده از الگوریتم های پیشرفته تشخیص می‌دهند، پس سعی نکنید مطالبتان را از جاهای دیگر کپی کنید.

13- به‌روزرسانی محتوا

محتوای خود را به صورت منظم به‌روزرسانی کنید، اگر محتوا و لینک‌های خود را به‌روز نکنید ممکن است رتبه سایت شما کاهش یابد.(با گذشت زمان و تغییرات سریع در دنیای اطلاعات، شما هم نباید فکر کنید که مطلب منتشر شده دیگر نیازی به آپدیت ندارد.)

14- کیفیت لینک‌های خروجی

28 نکته طلایی سئوی سایت

کیفیت لینک های خروجی شما هرچقدر بیشتر باشد میزان رتبه جستجوی شما بیشتر می‌گردد. بنابراین، قبل از قرار دادن یک لینک در هر جای مقاله خود به مقاله دیگر تحقیق کنید.


آموزش سبز کردن چراغ با یوآست سئو


15- موضوع لینک های خروجی

موضوع لینک های خروجی باید هم جنس موضوع مقاله شما باشد وگرنه ممکن است باعث کاش رتبه شما گردد. (بسیار مهم است که لینک دادن به مقاله ای صورت گیرد که در یک زمینه خاص باشد، به طور مثال اگر مقاله ای در رابطه با امنیت و هک منتشر کرده اید نباید آن را به لینکی که در زمینه پزشکی است ارجاع دهید.)

16- نکات دستوری و املایی

نکات دستوری و املایی را در محتوای خود رعایت کنید ؛ گوگل و سایر موتورهای جستجو سایت‌هایی رو دوست دارند که دارای اشتباهات دستوری و املایی کمتر باشند.

 17- استفاده از محتوای چندرسانه‌ای

داشتن محتوای چند رسانه‌ای یکی از مهمترین عوامل بهینه سازی سئوی سایت است: تصاویر، فیلم‌ها و قطعه‌های غنی, نشان می‌دهد سایت شما محتوای غنی دارد و باعث بهبود رتبه شما می‌گردد.

18- محتوای مفید

28 نکته طلایی سئوی سایت

گوگل در پیدا کردن اینکه که کدام محتوای مفید است و کدام نیست بسیار هوشمند است. بنابراین همیشه پست‌هایی ارسال کنید که ممکن است پاسخ هر سؤال پرسیده شده توسط جستجوگران باشد.

19- سطح خواندن

سطح سنین افراد مختلف فرق می‌کند ممکن است نوجوان و یا مسن مقاله شما را بخواند، پس باید مطالب شما طوری باشد که همه کاربران راحت از آن استفاده کنند

20- فعال کردن بخش نظرات

28 نکته طلایی سئوی سایت
28 نکته طلایی سئوی سایت

با فعال کردن بخش نظرات بازدیدکنندگان بیشتری به سایت تان سرازیر کنید، گوگل در بخش نظرات نیز بیکار نبوده و به جستجوی نظرات مفید گشته تا آن ها را برای کاربران نمایش دهد.

21- استفاده از شبکه های مجازی

شبکه های مجازی نیز در سئوی سایت بسیار مفید بوده و باعث جذب ترافیک بیشتر سایت تان می شود.پس استفاده از شبکه های مجازی را در مطالب سایت تان را فراموش نکنید.

22- ابتدا نیاز را پیدا کنید ، سپس مقاله منتشر نمایید

28 نکته طلایی سئوی سایت

شما باید بدانید که کاربران چه چیزی جستجو می‌کنند تا بتوانید براساس جستجوی آن‌ها در گوگل، مطلب خود را انتشار دهید.آخه انسان هایی با تفکرات مختلف ، نیازهای مختلف ،شرایط مختلف ،جستجوهای مختلفی انجام می دهند.

23- استفاده از عنوان صفحه و زیرعنوان‌های مناسب

28 نکته طلایی سئوی سایت

سعی کنید عنوان (Title) ، توضیحات (Description) و هدینگ های (منظور H1 الی H6 است) جذاب خلق کنید. و همینطور در تلاش باشید تا از کلمه کلیدی هدفمند خود به شکل اصولی و با منطق در جایگاه‌های اشاره شده استفاده کنید.

24- بهینه سازی وبسایت در گوشی

بهینه سازی موبایل یک امر ضروری است، و این ضرورت هر سال بیشتر ملموس می‌شود، تعداد کسانی که در گوشی جستجو می‌کنند هر روز بیشتر از تعداد کسانی می‌شوند که در دسکتاپ (لپ تاپ و یا PC) جستجو می‌کنند.

در مقاله Rolling out mobile-first indexing گوگل رسما اعلام کرد که الگوریتم رتبه بندی براساس گوشی خواهد بود، یعنی هر آنچه وبسایت شما در گوشی نمایش دهد، ملاک خواهد بود؛ به همین منظور باید به فکر واکنشگرا بودن (رسپانسیو بودن) وبسایت خود باشید.

25- استفاده از پروتکل HTTPS به جای HTTP

28 نکته طلایی سئوی سایت

از مزایای پروتکل HTTPS می توان به افزایش امنیت سایت با استفاده از SSL، اعتماد سازی، رمزنگاری ارتباط بین سرور و کاربر، تشخیص هویت سایت توسط سایر موتورهای جستجو و همچنین گوگل اعلام کرده که سایت هایی که از این پروتکل استفاده می کنند جایگاه ویژه ای نزد گوگل خواهند داشت.

26- پیاده سازی 4 پارامتر مهم در کلمات کلیدی

28 نکته طلایی سئوی سایت
  • حجم جستجو کلمات کلیدی
  • طول کلمات کلیدی
  • چگالی کلمه کلیدی
  • سختی کلمه کلیدی

کلمه کلیدی طولانی مرتبط با میزبان جستجوی بالا (حجم جستجوی بالا) و رقابت کم یک ایده بسیار عالی برای وبسایت شما می‌باشد ولی متاسفانه همیشه نمی‌توان یک کلمه کلیدی با همه‌ی این ویژگی‌ها پیدا کرد و باید گاهی برخی ویژگی‌ها و فاکتورها را بالا و پایین کرد.

 27- سایت مپ

28 نکته طلایی سئوی سایت

سایت مپ (Sitemap) به ربات جستجو کمک می‌کند تا بهتر بتواند محتواهای سایت را ببیند و آن را خزش کند. سایت مپ یک روش عالی برای معرفی قسمت‌های مختلف سایت است. مخصوصا اگر یک وبسایت بزرگ و با ساختار پیچیده داشته باشید یک روش عالی برای معرفی همه قسمت های سایت است.

  28- از گوگل استفاده کنید

گوگل برای آنکه بتواند نتایج حاصل از جستجو کاربران را نمایش دهد به کمک الگوریتم‌های خود پردازش‌های بسیاری را انجام می‌دهد و سپس خروجی را نمایش می‌دهد. در این خروجی که به آن SERP گفته می‌شود درس‌ها و نکات بسیاری وجود دارد. یکی از مهم‌ترین نکات، ایده گرفتن در کلمات کلیدی است.

امیدواریم از این مقاله لذت برده و برای شما مفید واقع شده باشد.


منبع : سئوران


2 دیدگاه. همین الان خارج شوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست